top of page

ЗАХИСТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ у кримінальних справах

Адвокати громадської організації є колишніми військовослужбовцями, тож знають життя військових колективів з середини. Це дає змогу краще розуміти ситуацію, в якій опиняються  військовослужбовці при проходженні служби. Цей досвід військової служби допомогає нам здійснювати якісний захист підозрюваного чи обвинуваченого в рамках кримінального провадження, висунутих звинувачень. Ми краще за інших демонструємо суду особливості військової служби, обставини, які помякшують відповідальність або ж взагалі її виключають.

Замовляйте консультацію військового адвоката по кримінальним справам просто зараз! Це БЕЗКОШТОВНО!

Задайте питання
Кримінальне провадження. Коротко це виглядає так:
  • Внесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань. Визначається кваліфікація злочину, проводяться слідчі дії
  • Оголошення особі про підозру. Копія підозри вручається під підпис. Визначено попередню кваліфікацію злочину. Військовослужбовець набуває статус підозрюваного й користується відповідними правами. З цього моменту відбувається залучення захисника до участі в справі.
  • Складання обвинувального акту. Копія обвинувального акту вручається під підпис. Військовослужбовець набуває статусу обвинуваченого. Усі матеріали, які підуть до суду, надаються для ознайомлення. Можна фотографувати, робити копії.
  • Направлення обвинувального акту до суду.
  • Судовий розгляд у суді першої інстанції. Сторона обвинувачення подає суду докази, які на їх думку доводять винуватість у вчиненні злочину. Сторона захисту їх може заперечувати та надавати на противагу свої докази. Суд допитує свідків, вивчає надані документи. За результатами дослідження доказів, суд виносить вирок - винна особа чи ні.
  • Якщо Вас визнали винним, а Ви не згідні з мірою покарання або вцілому з вироком, Ви вправі подати апеляційну скаргу.
  • Розгляд апеляційним судом. Апеляційний суд вивчає матеріали справи відповідно висвітлених доводів в апеляційній скарзі й приймає рішення. Може скасувати, змінити або залишити в силі вирок суду першої інстанції
  • Розгляд судом касаційної інстанціїї

Захист при затриманні військовослужбовця

При затриманні військовослужбовця, йому мають вручити копію протоколу про затримання, розяснити усі права та забезпечити право на захист. Військовослужбовець вправі відмовитися давати будь які покази щодо себе на підставі статті 63 Конституції України. При затриманні слідчий має забезпечити право скористатися допомогою захисника. Затриманий може запросити свого адвоката, а якщо такої можливості немає, йому мають забезпечити участь захисника за призначенням. У подальшому в будь який час від нього можна відмовитися й залучити будь якого іншого захисника. 

Упродовж 48 годин після затримання, військовослужбовця мають доставити в суд для вирішення питання про обрання запобіжного заходу. На цьому етапі важливо скористатися допомогою адвоката, адже взяття під варту є виключним запобіжним заходом й він застосовується коли інші запобіжні заходи не підходять.

Оскарження ухвали суду про взяття під варту

Якщо суд все ж обрав запобіжний захід у вигляді взяття під варту, Ви вправі його оскаржити в апеляційному порядку. Для підготовки якісної апеляційної скарги краще заручитися допомогою адвоката. Апеляційна скарга на ухвалу про застосування запобіжгого заходу подається упродовж пяти днів з моменту її проголошення, а особою, яка знаходиться під вартою, з моменту вручення тексту ухвали. Після подання апеляційної скарги буде призначене судове засідання в апеляційному суді, де буде надана можливість висловитися. Важливим є виступ адвоката, який має дати оцінку правильності застосування запобіжного заходу, відповідності суворості застосованого обставинам справи, висловити думку щодо можливості застосування більш мякого запобіжного заходу.

Слід памятати! Поміщення під варти на підставі не достатньо обгрунтованого рішення суду є підставою для звернення до Європейського суду з прав людини!

bottom of page