top of page

ОДНОРАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЗА ПОРАНЕННЯ

Військовий адвокат, одноразова грошова допомога при пораненні, зразок заяви на виплату ОГД
Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей" передбачає право військовослужбовця та отримання одноразової грошової допомоги у випадку захворювання, поранення, контузії, отримані при виконання обовязків військової служби чи при проходженні військової служби.

Який розмір одноразової грошової допомоги у випадку поранення?
Розмір грошової допомоги залежить від наслідків ураження, чи це буде настання інвалідності, чи це буде втрата працездатності.
Від 187 тисяч гривень до 1,073 млн. гривень (станом на березень 2023 року)
Не виплатили одноразову грошову допомогу при пораненні. Що робити?
Для отримання одноразової грошової допомоги при пораненні, необхідно зібрати передбачені постановою Кабінету Міністрів України документи та подати їх на розгляд комісії Міністерства оборони України.
Діючі військовослужбовці подають документи на виплату ОГД через командування частини, а звільнені військовослужбовці подають передбачені Порядком документи через центри комплектування та соціальної підтримки.


Де можна отримати зразок заяви на виплату одноразової грошової допомоги при пораненні?
Зразок заяви на виплату одноразової грошової допомоги можна знайти за посиланням.
Які документи необхідно долучити до заяви для отримання одноразової грошової допомоги у випадку поранення?
1) Для отримання одноразової грошової допомоги Вам потрібно отримати висновок ВЛК про те, що травма, захворювання повязане з виконанням обовязків військової служби. (Для проходження ВЛК знадобиться довідка про обставини травми.)
2) 
Після отримання висновку ВЛК потрібно буде пройти МСЕК (медико-соціальна експертна комісія). Ці комісії знаходяться в кожному районному центрі, а також в обласних центрах. (Направлення на МСЕК видає або командир частини або сімейний лікар). За результатами обстеження мають видати довідку МСЕК із зазначенням висновку про встановлення групи інвалідності або ступеню втрати працездатності.​​
3) Також буде потрібен документ про обставини травми. Це може бути довідка про обставини травми, акт службового розслідування, акт про нещасний випадок, тощо.

4) До заяви варто долучити виписку з реквізитами банківського рахунку.
5) Обовязковим також є долучення паспорту та ідентифікаційного коду.
Що робити, якщо не маю довідки про обставини поранення?
Ви можете звернутися до командування частини письмово. На запит зобовязані надати письмову відповідь.
Також це може зробити адвокат, направивши адвокатський запит. Командування зобов'язане надати відповідь на адвокатський запит упродовж пяти робочих днів
Що робити, якщо відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги?
Відмова може бути з різних причин. Відсутній документ про те, що травма не повязана з діями в стані алкогольного спяніння, вчинення адміністративного правопорушення, пропущення строку чи інше. В такому випадку зверніться до наших юристів для оцінки правомірності відмови. В нас велика практика.
Чи можна, щоб моєю справою займався досвідчений юрист?
Так, наші юристи мають великий досвід в справах про одноразову грошову допомогу. Витребовування необхадних документів, підготовка заяви, супровід її розгляду. 
bottom of page