top of page

Арешт Коштів За Перевищення Швидкості. Як Бути?

З розставленими камерами відеофіксації порушень ПДР на дорогах, останнім часом досить поширеними є звернення "Банк заблокував картковий рахунок, що робити?". У цій публікації розповімо про нюанси, на які слід звернути увагу, коли Вам стало відомо, що Ваші карткові рахунки заблоковано.


Одразу скажемо, що якщо заблокували усі кошти на картковому рахунку - це незаконно. Заблоковано може бути лише ту суму, яка підлягає примусовому стягненню.


Винним за неправильне блокування може бути:

  • виконавець, який в постанові про арешт майна боржника зазначив "накласти арешт на усе майно боржника" або просто "накласти арешт на майно боржника".

  • банк, який не звернув увагу, що в постанові виконавця арешт накладено на конкретну суму, а не на усе майно, і заблокував усі кошти, можливо й на усіх рахунках.

Починається тернистий шлях із зясування того, на підставі чого рахунок заблокавано.

Перш за все перевіряємо по Реєстру боржників на відповідному сайті . Там вводимо своє прізвище та імя. Якщо Ви є в Реєстрі, Ви побачите ким та у якому провадженні визнано Вас боржником. Можна звязатися за вказаними у Реєстрі телефонами, розпитати що до чого та запросити копії документів.

Одночасно ми би радили звязатися з Банком. У випадку ПриватБанку доцільно буде скористатися ЧАТом у додатку Приват24. Там поставити питання, щоб надали Вам копії документів, на підставі яких відбулося блокування.

У відповідь швидше за все Ви отримаєте пораду звернутися до виконавчої служби і любязно нададуть телефон виконавця. Але рекомендуємо наполягати. Оскільки саме з банком у Вас правовідносини щодо обслуговування Ваших коштів, тому працівники банку повинні надати копії документів, які стали підставоюдля арешту (в нашому випадку постанову про арешт майна). Нагадаємо, усе це відбувається в ЧАТі з банком. Там Вам онлайн повинні скинути копію постанови про накладення арешту. Перевірено - працює!

Якщо блокування відбувалося на усі кошти, наполягаємо, щоб банк скасував арешт, на суму, яка не охоплена постановою.

Коли ми маємо на руках копію постанови виконавця про накладення арешту, рекомендуємо звернутися письмово до відповідної виконавчої служби для надання Вам копій матеріалів усього виконавчого провадження. Тобто тих матеріалів, на підставі яких відкрито виконавче провадження. Скориставшись реквізитами в постанові, у Автоматизованій системі виконавчих проваджень ми можемо побачити усі рішення які виносилися у Вашій справі..

Одночасно доцільно звернутися до Департаменту патрульної поліції з клопотанням надати копії протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів, на підставі яких він складений.

Чекаємо відповіді.

Виконавча служба нерідко направляє на запит лише постанову про відкриття провадження, а з рештою документів радить звертатися безпосередньо до відділу у визначені дні для особистого ознайомлення. Якщо Ви не маєте часу цього робити, можна скористатится допомогою адвоката. Звичайно це потребуватиме додаткових витрат, але якщо справа буде виграшною Вам ці витрати мають відшкодувати через судове рішення.

Коли ми отримаємо усі документи, які є в розпорядженні державного виконавця, їх потрібно проаналізувати на предмет законності:

  • складення протоколу про адміністративне правопорушення

  • винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності

  • законності відкриття виконавчого провадження

  • законності винесених постанов в рамках виконавчого провадження

  • інші питання

Що цікаво, оскаржити неправомірні дії виконавця Ви, як боржник, можете лише до суду. До вищестоящого начальника писати скарги не має ніякого сенсу, осквльки така форма оскарження не передбачена джля боржника. Стягувач має таке право.

За звернення до суду доведеться сплатити судовий збір в розмірі не менше 800 гривень.

Щодо оцінки перспектив звернення до суду звичайно краще звернутися до адвоката. Якщо будуть перспективи оскарження, буде підготвлена відповідна позовна заява до суду.

Підстав оскарження можу бути багато. Від складання проткоолу неуповноваженою особою, відсутність підпису на документах до скасування постанов виконавця через пропуск строку звернення документів на виконання. Ось до речі свіжий приклад виграної нами справи у суді

Адвокати нашого юридичного центру, які спеціалізуються на справах про адміністративні правопорушення завжди вимагають повернення витрат на правничу допомогу, якщо справа була успішною.


Чому доцільно оскаржувати дії державних органів?

Тому що, якщо встановлено порушення правил дорожнього руху, особі повинно бути надано право на добровільну сплату штрафу. Однак зазвичай особу до відома не ставлять і направляють документи для примусового виконання. Розмір штрафу при цьому зростає суттєво. Зі 125 гривень до 500.

Коли ж матеріали надходять до виконавця, замість того, щоб запропонувати сплатити добровільно, виконавці арештовують майно, зобовязують скласти декларацію про доходи, збирають інформацію про усе Ваше приватне життя.

Ну і в решті виносять постанову про накладення арешту на Ваше майно через порушення ПДР, про яке Ви й не знали та не мали навіть шансу оскаржити або сплатити добровільно протягом 10 днів 50% штрафу.

Виконавча ж Вам донарахує крім 500 гривень, ще й вартість паперу на друк постанов, витрати на поштову кореспонденцію, за фарбу катриджа, виконавчий збір та інше. Врешті Ваша суму зросла до 750 гривень.


Чи справедливо це? Вважаємо ні.


Якщо Ви задаєтеся питанням Де знайти адвоката по адміністративним справам в Києві або регіонах, телефонуйте до нас просто зараз або пишіть в ЧАТ (червоне вікно внизу сторінки)


Також Вам буде цікаво:

Як діяти, якщо попав в ДТП?


47 переглядів0 коментарів
bottom of page