top of page

Бронювання Військовозобов’язаних Працівників | Покрокова Інструкція | Військовий Адвокат

Як забронювати військовозобов’язаного працівника в умовах правового режиму воєнного стану? Консультує Військовий Адвокат.З метою оптимального функціонування держави в період війни, для забезпечення потреб регіонів, де йдуть активні бойові дії та потреб тилу підприємства, установи та організації здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників.

Заброньовані працівники отримують відстрочку від призову до 6 місяців.

Які працівники можуть бути заброньовані?

Заброньовані можуть бути лише військовозобов’язані працівники, тобто особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які мають посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час.

Чи всі підприємства можуть забронювати таких працівників?

Ні, не всі. Тільки ті підприємства, установи і організації (як державні, так і приватні), яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування держави та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Тобто ті підприємства, діяльність яких є важливою як для армії, так і для населення.

До прикладу, це можуть бути оборонні виробництва, сільськогосподарські підприємства, легка промисловість з виготовлення засобів захисту, продуктів харчування, одягу тощо.

Яким чином здійснюється бронювання працівників підприємствами?

03.03.2022 Кабінет Міністрів України затвердив постанову №194 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану” (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 218), яким визначено порядок бронювання військовозобов’язаних, зокрема підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення, в умовах правового режиму воєнного стану.

Згідно даної постанови органи державної влади та інші державні органи подають подають Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях з відповідним обґрунтуванням.

В свою чергу, підприємства, установи і організації надсилають пропозиції до органів державної влади, інших державних органів за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки для проведення аналізу та узагальнення.

До прикладу, агропромислові виробництва для забезпечення потреб армії та населення направляють відповідні листи з пропозиціями щодо бронювання військовозобов’язаних обґрунтуванням до Міністерства аграрної політики та продовольствія.

Такі пропозиції мають містити належне обґрунтування щодо виконання таким підприємством, установою, організацією завдань із задоволення потреб армії чи населення з відповідним підтвердженням (прийняте рішення Уряду, обласних, Київської військових адміністрацій, укладений договір тощо).

За результатом підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, через який була подана пропозиція видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.

Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!287 переглядів0 коментарів

Commenti


bottom of page