top of page

Виїзд Дітей Під Час Війни | Сімейний Адвокат

1. Неповнолітні діти до 16 років перетинають кордон в супроводі одного із батьків за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.

* Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.2. Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.

Для підтвердження родинного зв’язку з дитиною надаються (пред'являються) такі документи:

1. бабою, дідом - свідоцтво про народження одного з батьків дитини або його копія;

2. повнолітніми братом, сестрою - власне свідоцтво про народження або його копія;

3. мачухою, вітчимом - свідоцтво про шлюб із одним із батькiв дитини або його копія.

У разі відсутності зазначених документів відповідні відомості можуть бути отримані у вигляді витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, у тому числі в електронному вигляді.

3. Неповнолітні віком від 16 років можуть перетинати кордон за відсутності супроводжуючих осіб за наявності біометричного закордонного паспорта громадянина України чи не біометричного закордонного паспорта громадянина України чи внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки.

* Дозвiл батьків не потрібний.

4. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування можуть виїхати за кордон iз супроводжуючими особами за спрощеною процедурою під час воєнного стану за наявності письмового погодження органу опіки та піклування чи військової адміністрації.

Під час перетину кордону особи, що супроводжують дитину, мусять мати документи, що посвідчують особу дитини (паспорт/свідоцтво про народження або інші документи).

Якщо дитина мешкає або зарахована до спеціального закладу на цілодобове перебування (інтернат), необхідним є також надання наказу директора такого закладу про виїзд дитини за межі України.


Після прибуття дітей за межі Украïни особи, що супроводжують дитину, зобов'язанi протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!

32 перегляди0 коментарів

コメント


bottom of page