top of page

Внесення Застави У Кримінальному Провадженні |Поради Адвоката | Київ

Кримінальним кодексом України зобовязано суд одночасно із винесенням рішення про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, визначати розмір застави, яку може внести підозрюваний (обвинувачений)

Із внесенням застави, особа повинна бути звільнена з-під варти. Це повинно відбуватися невідкладно. Однак на практиці усе дещо складніше через бюрократичні процедури.

Будьте готові, що після внесення застави доведеться добряче побігати, збираючи довідки про надходження коштів.

1) Якщо рішення про взяття під варту та визначення розміру застави виніс суд першої інстанції, кошти потрібно вносити на спеціальний рахунок ДСА (Державної судової адміністратції). Вносячи кошти, шукайте банк з найнижчою комісією за касове обслуговування, оскільки при внесенні коштів банк стягуєкомісію та ще й не малу як на мене.

Вже коли кошти внесені, необхідно бігти в ту ж ДСА та отримувати довідку про те, що кошти поступили. Але враховуйте, що для того, щоб там посадовці побачили кошти може пройти певний час.

2) Якщо апеляційний суд скажімо змінив рішення суду першої інстанції та самостійно визначив розмір застави, кошти потрібно вносити на рахунок Апеляційного суду, а не судової адміністрації, як було зазначено вище. Довідку, яка б пітверджувала внесення коштів на рахунок доведеться брати саме у Апеляційному суді.

Враховуйте, що навряд чи будуть у суді перейматися тим, що Вам потрібно усе зробити швидко. На перешкоді може стати обід відповідальних працівників, відсутність керівника, який маєпідписати довідку та інше.

Обов"язкво перевіряйте наявність печатки на довідці, оскільки можуть виникнути проблеми при її реалізації у СІЗО. Банально можуть не взяти і відправити переробляти.

Вже коли довідка про внесення коштів в якості застави у Вас на руках, відправляйтесь у слідчий ізолятор. Настійливо рекомендую не передавати документи людині, яка сидить на вході, а вимагати пропустити Вас у "Спецчастину" (це підрозділ який займається обліком поміщених осіб та відповідальний за оформлення усіх документів).

Там мають прийняти від вас документи та через деякий час випустити заарештованого на свободу під заставу.

Вцілому процедура затягується на день, тому радимо вносити кошти якумога раніше, або ще з вечора, щоб з самого ранку позбирати необхідні підтвердження та звільнити особу з-під варти

Далі вже захист у кримінальному провадженні.

Ми професійно займаємось захистом у кримінальних провадженнях як у Києві так і по всій Україні. У нас Ви можете знати кримінального адвоката за необхідним Вам напрямком.

Контакти Авдокатів як працюють по крмінальним справам можете знайти за посиланням


34 перегляди0 коментарів
bottom of page