top of page

Відмова Міноборони У Виплаті Одноразової Допомоги Через Порушення 2-Річного Терміну Є Безпідставною

Отримання військовослужбовцем одноразової грошової допомоги при втраті працездатності (поранення, контузія чи хвороба) не позбавляє його права отримати одноразову грошову допомогу у разі настання в подальшому інвалідності. І це не обмежується дворічним терміном.

До адвокатів Подільського юридичного центру звернулися військовослужбовці із тим, що комісія Міністерства оборони України відмовила їм у виплаті одноразової грошової допомоги у разі настання інвалідності. Своє рішення МОУ мотивувало тим, що інвалідність настала більше ніж через два роки після втрати працездатності, тому, відповідно до Закону України "Про соцільний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", військовослужбовець не має права на отримання допомоги. Військовий адвокат підготував позовні заяви. Суди першої інстанції відмовили у призначенні виплати, однак Сьомий апеляційний адміністративний суд своїми постановами скасував рішення судів першої інстанції та апеляційні скарги адвокатів Подільського юридичного центру задовільнив в повному обсязі. Суд зобовязав МОУ виплатити одноразові грошові допомоги в розмірі більше 500 тис. грн. кожному.

Зокрема судпогодився із позицією військових адвокатів про наступне.

Нормами Закону №2011-XII передбачено право військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів на отримання одноразової грошової допомоги в більшому розмірі у випадку встановлення під час повторного огляду згідно з рішенням медико-соціальної експертної комісії вищої групи інвалідності, за умови, що встановлення вищої групи інвалідності або більшого відсотку втрати працездатності відбулось протягом двох років після первинного встановлення інвалідності або відсотку втрати працездатності.

При цьому положення статті 16-3 цього Закону застосовуються при вирішення питання щодо отримання доплат між розміром раніше отриманої одноразової грошової допомоги при встановленні інвалідності нижчої групи (меншого відсотка втрати працездатності) та розміром одноразової грошової допомоги яка повинна виплачуватись при встановлені інвалідності вищої групи (більшого відсотка втрати працездатності).

Аналізуючи зазначені норми та підставу для відмови у призначенні одноразової грошової допомоги, колегія суддів дійшла висновку про те, що абз.2 п.4 ст.16-3 Закону №2011-XIІ не містить часових обмежень для випадків коли після первинного встановлення часткової втрати працездатності особі вперше встановлюється інвалідність.

Рішення вступило в законну силу. Верховний суд відмовив у відкритті провадження за касаційною скаргою Міноборони.


Якщо у Вас виникають проблеми із отриманням одноразової грошової допомоги, Військкомат не направляє документи, Комісія відмовила у призначенні виплати, Виплата призначена на меншу суму, будь ласка звертайтеся прямо зараз і ми Вас проконсультуємо безкоштовно!


Читайте також:
3 286 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page