top of page

Грошова Допомога Військовому У Звязку Із Травмою, Пораненням | Військовий Адвокат

Одноразова грошова допомога виплачується не лише у зв’язку з встановленням групи інвалідності, а й через отримання травми, поранення, контузії, наслідком яких стала часткова втрата працездатності. Про це надходять численні звернення до наших адвокатів. Тож тут коротко про це.

Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцю внаслідок отримання поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби без встановлення йому інвалідності.

Тобто, держава гарантувала виплату одноразової грошової допомоги за будь-яке ушкодження здоров’я (легкі рани, опіки, обмороження, удари, вивихи, струси, розтягнення, розриви, переломи отруєння) отримані при виконанні обов’язків військової служби. Навіть якщо таке ушкодження не призвело до стійких порушень функцій організму.

Яка процедура виплати одноразової грошової допомоги?

Процедура виплати одноразової грошової допомоги однакова для всіх випадків.


Варто звернути увагу, що виплата одноразової грошової допомоги можлива як під час проходження служби, так і в трьох місячний строк після звільнення зі служби. В останньому випадку, три місяці починають обчислюватись з дати огляду МСЕК.

На який розмір виплати можна очікувати?

У випадку встановлення ступеню втрати працездатності розмір виплати визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року (максимальний розмір 173 670 гривень у 2022 році).

Виникають питання? Звертайтесь до нас у ЧАТ!

987 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page