top of page

Допомога На Проживання Внутрішньо Переміщеним Особам. Довідка ВПО. Важливі Зміни Від 20.03.2022


20 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова №332, якою затверджено ряд важливих, в умовах воєнного часу, змін в щодо соціального та правового захисту вимушених переселенців.

Дані зміни, що запроваджені постановою уряду, в першу чергу спрямовані на врегулювання тих прогалин національного законодавства, які регулюють статус ВПО та які існували до початку повномасштабної збройної агресії проти України. Зокрема прийняті у період з 2014 по 2022 рр. нормативно-правові акти, містили терміни, що визначали поширення їх дії на переселенців зі Сходу України, тимчасово окупованих території Луганської, Донецької областей та АРК. І їх застосування до ВПО після 24.02.2022 потребувало свого додаткового врегулювання.


І. Зміни щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Постановою №332 від 20.03.2022 затверджено Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, яким визначено механізм надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.Кому надається допомога:

1. особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя;

2. особам, які перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові. Станом на 30.03.2022 це такі регіони: Волинська область, Дніпропетровська область, Донецька область, Житомирська область, Запорізька область, Київська область, м. Київ, Луганська область, Миколаївська область, Одеська область, Сумська область, Харківська область, Херсонська область, Чернігівська область.


Розміри допомоги:

- для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 гривень;

- для інших осіб - 2000 гривень.


Важливо, що дана допомога надається:

- щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування;

- надається на кожну внутрішньо переміщену особу, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;

- допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Допомога на проживання призначається автоматично без подання додаткового звернення внутрішньо переміщеним особам, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505.


Кому не виплачується допомога:

ВПО, які були обліковані як внутрішньо переміщені особи до 24 лютого 2022 року у регіонах, що не включені до вище описаного переліку (зазначено Розділі «Кому надається допомога»). Виняток: особи, які отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Що потрібно для отримання допомоги:

(1) заповнити заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія;

Для цього потрібно:

- встановити мобільний додаток Порталу Дія на електронний пристрій;

- пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису.


(2) заява може бути також подана в письмовій формі до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг. Форма Заяви.

Важливо: заява про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.


ІІ. Зміни щодо взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи

Постановою №332 від 20.03.2022 внесені зміни в Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи, що був затверджений Постановою КМУ №509 від 01.10.2014.


Які зміни відбулися:

(1) Затверджено форму ЗАЯВИ про взяття на облік.


(2) Розширено перелік осіб, які мають право на отримання довідки.

Так, на отримання довідки ВПО мають право також особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:

- перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;

- сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.


(3) Доповнено порядок пунктом 21, який визначає можливість подання заяви про взяття на облік ВПО, у електронній формі.

Зокрема заява про взяття на облік може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг - Портал Дія.


Така заява може бути подана:

- повнолітньою або неповнолітньою внутрішньо переміщеною особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі наявності в такої особи дітей подання заяви про взяття їх на облік можливе лише за наявності відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження таких дітей, виготовленому на паперовому бланку (далі - е-свідоцтво про народження).

У разі подання заяви в електронній формі через Портал Дія, у тому числі мобільний додаток Порталу Дія, складення та/або подання будь-яких інших заяв, документів чи відомостей для отримання довідки не вимагається.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Вам також буде корисно знати:

27 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page