top of page

Законність Відмови У Виплаті Компенсації За Речове Майно | Подільський Юридичний Центр

Чи відсутність 5 років вислуги є законною підставою для відмови у нарахуванні та виплати грошової компенсації вартості неотриманого речового майна? Консультує Військовий Адвокат.


компенсація за неотримане речове майно

Звичайно ж ні. І посилання військових частин на положення Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в мирний час та особливий період, затвердженої наказом Міністерства оборони України в даному випадку є безпідставним.

Адже Закон України «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей» чітко визначив, що порядок грошової компенсації вартості неотриманого речового майна визначає Кабінет Міністрів України, а не Міністерством оборони України чи іншими відомствами.

Таким актом Кабінету Міністрів України є Порядок виплати військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації і Управління державної охорони грошової компенсації вартості за неотримане речове майно.

Порядок визначає виключні підстави при яких виплачується грошова компенсація військовослужбовцю, а саме:

- звільнення з військової служби;

- загибелі (смерті) військовослужбовця.

Жодних застережень щодо наявності певної вислуги років у військовослужбовця для набуття права на виплату у Порядку немає.

При цьому, Норми видачі речового майна, які затверджені Міністерством оборони, передбачають предмети зі строком експлуатації і в 1 рік, і в 3 роки, і на весь період служби.

Отже, частина зобов’язана забезпечити будь-якого військовослужбовця в межах Норм видачі речовим майном, або при звільненні виплатити грошову компенсацію вартості невиданого майна, навіть якщо військовослужбовець прослужив, до прикладу 3х річний контракт.


Маєте питання до Військового Адвоката?

Телефонуйте або пишіть у Чат


Вас може зацікавити:

132 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page