top of page

Звільнення Вагітної Жінки Як Дискримінація | Практика Європейського суду з Прав Людини

Справа про дискримінацію і гендерні стереотипи - Jurčić v. Croatia.Заявниця уклала трудовий договір через десять днів після того, як вона пройшла запліднення in vitro (ЕКО). Згодом вона пішла на лікарняний, а відповідний національний орган скасував її страховий статус та дійшов висновку, що вона була медично непридатною для прийняття на роботу на той час через ЕКО. Він також встановив, що, починаючи роботу незабаром після ЕКО, заявниця прагнула отримати грошові вигоди, тож її працевлаштування було фіктивним.

Суд вперше встановив, що жінка зазнала дискримінації за ознакою статі – оскільки тільки жінки можуть завагітніти. Відповідаючи на аргумент Уряду про те, що скасування страхового статусу заявниці переслідувало законну мету захисту державних ресурсів від шахрайського використання, Суд наголосив, що вагітність жінки як така не може вважатися шахрайською поведінкою. Висновки національних органів, що через ЕКО заявниця була медично непридатною для прийняття на роботу фактично означали стримування заявниці шукати будь-яку роботу через можливу вагітність. Суд наголосив, що це є гендерним стереотипом, а отже "серйозною перешкодою для досягнення реальної сутнісної гендерної рівності », однією з головних цілей держав-членів Ради Європи (із посиланням на відому справу Carvalho Pinto de Sousa Morais v. Portugal).

Скасування страхового статусу заявниці стало порушенням статті 14 Конвенції у поєднанні із статтею 1 Протоколу 1. Ганна Юдківська, суддя ЄСПЛ.

8 переглядів0 коментарів
bottom of page