top of page

Зміна Дати Постановки Військового на Житлову Чергу І Військовий Адвокат

Що робити у разі, якщо житлова комісія вирішила безпідставно змінити дату постановки військовослужбовця на житлову чергу та як недопустити порушення Ваших прав в ході перебування на квартирному обліку у військовій частині? - Читайте у цій статті.

Держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення.


На квартирний облік беруться військовослужбовці, які потребують поліпшення житлових умов, а також постійно проживають і зареєстровані в даному населеному пункті. Тобто, умовами взяття на квартирний облік є:

1) постійне проживання громадянина в тому населеному пункті, в якому він зараховується та наявність прописки (до 2003 року) або місця реєстрації (з 2003 року);

2) потреба в поліпшення житлових умов, зокрема, якщо:

  • проживають в одній квартирі по 2 і більше сім’ї незалежно від родинних відносин

  • проживають особами різної статі старше 9 років, крім подружжя;

  • це є особи з інвалідністю внаслідок війни та членами їх сімей;

  • це є члени сімей загиблих внаслідок війни;

  • забезпечені житловими приміщеннями на тимчасово окупованих територіях;

Як показує практика, перебування в черзі на квартирному обліку може затягуватися на роки. Наразі на квартирному обліку у ЗСУ перебуває майже 47 тис. сімей військовослужбовців-учасників, що є чи ненайвищим показником у світі!

Часто військовослужбовцям доводиться самостійно добиватися дотримання своїх прав та гарантій.


Трапляються ситуації, коли житлова комісія військової частини своїми рішеннями знімає окремих військовослужбовців з житлової черги, або ж переносить дату зарахування на квартирний облік на більш пізню, з метою "усунення порушень в рішеннях житлових комісій при зарахуванні на квартирний облік".


Пересування військовослужбовця у квартирній черзі суттєво поігршує становище військовослужбовця та його сім’ї, і зменшує шанси на реальне отримання житла.


Так, наприклад, у одній із нещодавніх судових справ, військовослужбовця та його сім'ю було поставлено на облік у житлову чергу у червні 1994. У вересні 2012 року житлова комісія безпідставно вирішила перенести дату зарахування на вересень 1997 року. Підставою для зміни дати внесення до обліку комісія зазначила необхідність так відсутність реєстрації військовослужбовця у м. Бориспіль на час розгляду питання про постановку на квартирний облік на дату першої реєстрації при військових частинах м. Бориспіль. При цьому, саме рішення житлової комісії військової частини А1215 від 1994 року про зарахування на квартирний облік не було скасовано.


Водночас, чоловік позивачки насправді був тимчасово зареєстрований з травня 1994 року при військовій частині А2215 у м. Бориспіль, і відповідачем не було наведено доказів на підтвердження зворотнього. Оскільки постановка на облік у 1994 році була здійснена із дотриманням всіх норм чинного законодавства, не було жодних підстав для зміни дати постановкии на підставі рішення житлової комісії. Більше того, самого військовослужбовця про рішення не було повідомлено. Його дружина випадково дізналася про рішення лише після його смерті.


У цій справі, як і в багатьох аналогічних, суд став на бік військовослужбоця та його сім'ї, яка потребує поліпшення житлових умов, і визнав такі рішення житлових комісій незаконними.


Таким чином, якщо рішення житлової комісії про зміну дати постановки на житлову чергу прийняте безпідставно чи необгрунтовано, або з порушенням порядку, визначеного «Інструкцією з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями», є сенс звернутися до суду з оскарженням таких дій військової частини.


Практика показує, що судовий порядок може бути досить ефективним способом захистити своє право на отримання житла, у разі зміни дати постановки на житлову чергу.


Виникли додаткові запитання? Потрібна допомога військового адвоката з питань житлової черги?

Звертайтеся до нас за телефоном, або ж пишіть своє запитання в ЧАТ (напишіть нам).


286 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page