top of page

Наказ Командувача Про Відповідальність Підлеглого Скасовано Через Незаконність | Військовий Адвокат

7 апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове рішення, яким задовільнив апеляційну скаргу Адвоката Києва Михайла Козачука, визнав незаконним та скасував наказ Командувача Повітряних Сил ЗСУ про притягнення першого заступника начальника штабу ПСЗСУ до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження про неповну службову відповідність.Так, в серпні 2019 року полковник А. звернувся до суду з позовом до Командування Повітряних Сил Збройних Сил України в якому просив визнати протиправним та скасувати наказ командувача Повітряних Сил ЗС України №116 від 19.07.2019 року «Про порушення вимог режиму секретності та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності» в частині попередження позивача про неповну службову відповідність.

Обгрунтовуючи підстави звернення до суду з даним позовом, позивач посилається на невмотивованість оскаржуваного ним наказу та факт порушення відповідачем порядку притягнення його до відповідальності. При цьому, позивачем порушується питання про правомірність застосування до нього одного з найсуворіших видів покарання - попередження про неповну службову відповідність.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2019 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку, як таке, що ухвалене з неповним з`ясуванням обставин, що мають значення для справи, та з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та наказ Командувача скасував. Зокрема, апеляційний зробив наступні висновки:


  • встановлені обставини справи дають підстави погодитись з твердженням апелянта про передчасність висновків Дисциплінарної комісії, які ґрунтуються виключно на припущеннях. Уваги потребує той факт, що протокол засідання експертної комісії з питань державної таємниці при державному експерті з питань таємниць - командувачі Повітряних Сил Збройних Сил України від 08.07.2019 року №350/110/2/953/ПС не містить жодних стверджуючих висновків, а сама комісія уповноважена на підготовку виключно проектів висновків.

  • прослідковується явна передчасність затвердження командувачем Повітряних Сил Збройних Сил України Акта службового розслідування щодо несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, без попереднього та необхідного отримання достовірних результатів стосовно наявності вини позивача у розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, як і належного підтвердження того, що відомості, які були предметом дослідження містять таємну інформацію або інформацію з обмеженим доступом.

  • ні в Акті службового розслідування, ні в оскаржуваному наказі чітко не встановлено і не зазначено які дії позивача А. призвели до дисциплінарного правопорушення. Крім цього, жодних доказів, які підтверджують вищезазначене надано не було.

  • справа не містить матеріалів, з яких можливо "поза розумним сумнівом" встановити винність позивача у вчиненні інкримінованого йому дисциплінарного правопорушення.

  • представники відповідача, а ні в суді першої інстанції, а ні під час апеляційного перегляду справи, факт особистої причетності позивача до виявлених у його помешканні та робочих приміщеннях документів не довели.

  • жодних обгрунтованих пояснень з приводу протиправності шляхів отримання позивачем вказаної інформації та можливої його участі у цьому матеріали справи також не містять.

  • в судовому засіданні представниками відповідача не доведено, що на момент проведення службового розслідування в його основу покладені належні докази того, що документи виявлені у позивача під час проведення обшуку, як в помешканні, так і в службовому приміщенні, є носіями таємної інформації або ж інформації з обмеженим доступом, як і не визначено належним обгрунтуванням саму процедуру визнання документу таким, що містить таємну інформацію або інформацію з обмеженим доступом.

  • в порушення п. 3 розділу ІІ Порядку проведення службового розслідування, в ході службового розслідування не досліджено причинний зв`язок між правопорушенням, з приводу якого було призначено службове розслідування , та виконанням позивачем обов`язків військової служби, наявністю в його діях вини та порушень норм чинного законодавства.

За результатами розгляду, апеляційний суд визнав протиправним та скасував наказ командувача Повітряних Сил ЗС України №116 від 19.07.2019 року «Про порушення вимог режиму секретності та притягнення винних до дисциплінарної відповідальності» в частині попередження полковника А. про неповну службову відповідність.

Ознайомитися з повним текстом судового рішення можна за посиланням


Якщо Вам потрібна юридична консультація досвыдченого адвоката щодо законності притягнення до дисциплінарної чи іншої відповідальності, а також щодо оскарження судового рішення, звертайтеся прямо зараз. Контактні дані за посиланням


26 переглядів0 коментарів
bottom of page