top of page

Неповага До Приватного Життя Дитини у Соцмережах | Адвокат Дитини

Стаття 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

"Кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого життя і кореспонденції"

Адвокат ЄСПЛ Київ

Останнім часом в соцмережах поширеною є практика, коли батьки, вчителі та й в решті будь хто завантажує та виставляє на загал фото, на яких є дитина. Та й самі діти зачасту без належного контролю з боку не лише батьків, а й Держави дозволяють собі звантажувати у Світове павутиння неоднозначні фото та відео.

Чи це народився малюк, чи фото дружнього класу на вечірці або гірше, дитина в хворобливому стані для збору коштів на допомогу.

При цьому ніхто не задумується над тим, як публічність таких фото може вплинути на майбутнє підліткове або доросле життя особи, яка зображена на фото або відео.

Наприклад фото оголеного малюка чи відео катання батьком дитини на санях прикріплених до вихлопної труби. Як поставиться до них дитина, коли підросте?

Проблема в тому, що це не просто фото, яке можна порвати і забути, це його величність Інтернет, який памятатиме усе. І те що зараз дитині здається нормальним, у майбутньому може стати причиною негативних наслідків для облаштування нею свого дорослого життя.

І допоки дитина самостійно не зможе усвідомлювати таких наслідків, про це мали б подбати батьки, фільтруючи належним чином контент "заливання", а ще більше це обовязок Держави встановити належні захисні бар"єри, через які не має переступати ніхто заради збереження приватності життя дитини. Ще раз, до того часу, поки вона не зможе самостійно, усвідомлено керувати нею.


На нашу думку усі соцмережі мали б заборонити розміщення контенту, на яких зображена дитина. Більш суворіше повинні вони поставитися до контролю за тим якого віку особа створює аккаунт. Не забуваймо й про батьків, які в умовах сьогодення мали б посилити пильність ока за "сторісами" і прямими трансляціями.

Але в першу чергу звичайно для таких соцмереж Держава повинна створити конкретні правила гри, щоб забезпечити повагу до приватного життя своїх маленьких громадян.


Але не лише соцмережі. Це ж питання стосується і збирання інформації про дитину починаючи від оглядів в садочках, закінуючи кримінальними провадженнями, у яких фігурує дитина.


Питання обов"язку Держави захистити приватність життя особи, поки вона не стала здатною в повній мірі усвідомлювати значення своїх дій, було підняте у нещодавньому нашому зверненні до Європейського суду з прав людини.У зверненні висвітлено проблему про те, що чоловік, який став потерпілим від злочину у дитинстві, внаслідок збору правоохоронними органами інформації щодо стану його здоров"я, інших аспектів приватного життя, отримав значний розголос про це вже через десятки років І він спричинив негативні наслідки для його вже дорослого життя. Будучи дитиною він не міг не те що забезпечити конфіденційність, а й не усвідомлював необхідність цього, а Держава зі свого боку не створила належних умов для захисту інформації про дитяче життя.

8 лютого 2021 року ЄСПЛ повідомив, про те, що звернення буде розглянуте.


Про ключові висновки, які робитиме суд ми інформуватимемо додатково.


Якщо Ви роздумуєте над зверненням до Європейського суду з прав людини, чи маєте питання щодо поваги до приватного життя, звертайтеся за консультацією або пишіть просто зараз в ЧАТ (внизу екрана).


Також Вас може зацікавити:

Право на Приватне та Сімейне Життя Практика Європейського суду з прав людини

Аліменти. Чи Важливе Визнання Батьківства?

Аліменти як право дитини на гідний рівень матеріального забезпечення


47 переглядів0 коментарів
bottom of page