top of page

Не Дає Бачитися З Дитиною Незважаючи На Рішення Суду. Що Робити?

Спілкування з дитиною після розлучення батьків. Що робити, якщо після розлучення колишнє подружжя не дає бачитися з дитиною незважаючи на рішення суду про участь у вихованні дитини та встановлення побачення?


Побачення з дитиною. Знайти сімейного адвоката

Сьогодні багато батьків мають проблеми з реалізацією права на спілкування з дитиною та не знають як діяти у разі невиконання рішень суду про надання доступу до дитини. Тобто є рішення, яке зобовязує надавати можливість бачитися з дитиною, а колишня дружина або чоловік ігнорують це рішення суду. Виконавча служба виписує штрафи, однак вони не діють.


У випадку, коли національні органи влади не вживають відповідних заходів щодо возз'єднання одного з батьків з дитиною та рішення суду про надання доступу до дитини не виконується, це свідчить про порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки відповідно до вказаної статті кожен з нас має право на повагу до свого приватного та сімейного життя.


А найважливішою складовою такого поняття як “сімейне життя” є взаємна потреба у спілкуванні батьків і дітей, вжиття заходів, які перешкоджають задоволенню такої потреби є свавільним втручанням у відповідне право, захищене Конвенцією.


ЄСПЛ зазначає, що стаття 8 Конвенції передбачає батьківське право на вжиття заходів з метою возз’єднання зі своєю дитиною та обов’язок національних органів влади сприяти такому возз’єднанню настільки, наскільки інтереси дитини передбачають, що має бути зроблено все для збереження особистих стосунків, і за необхідності, «відновлення» сім’ї, тобто обов’язок держави полягає не у досягненні результату, а у вжитті заходів, водночас адекватність вжитих заходів має оцінюватись оперативністю їхнього виконання, оскільки плин часу може мати непоправні наслідки для відносин між дитиною та тим із батьків, хто з нею не проживає.


Тому, якщо Ви стикнулися з порушенням ваших прав, передбачених ст. 8 Конвенції, Ви можете подати звернення до Європейського суду з прав людини.


ЄСПЛ не поверне Вам дитину, але принаймні встановить наявність порушення з боку держави та ймовірно присудить компенсацію моральної шкоди (з практики приблизно від 2 до 20000 Євро).


Якщо Вам потрібна консультація з питань звернення до ЄСПЛ або з питань сімейного права, звертайтеся просто зараз в ЧАТ або телефоном.



bottom of page