top of page

Одноразова Грошова Допомога Членам Сім'ї Воїна - Афганця | Військовий Адвокат

Чи мають право родичі померлого військовослужбовця, який проходив службу за часів Афганської війни на виплату одноразової грошової допомоги?Так, під час участі у бойових діях на території країни Афганістан військовослужбовець отримав травму, від якої у 2018 році помер. У зв’язку з чим, родичі померлого звернулись із заявами на виплату одноразової грошової допомоги.

У відповідь надійшла відмова. Позиція Міністерства оборони України базувалась на тому, що колишній військовослужбовець помер задовго після звільнення з військової служби, а отже, родичі останнього не набули право на виплату допомоги.

Така відмова була оскаржена Військовим адвокатом.

Адже, одноразова грошова допомога виплачується не лише у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків, але і у разі смерті внаслідок захворювання, травми чи поранення пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби. При цьому, не важливо коли наступила смерть: під час несення служби або після звільнення з лав армії. Детальніше

З такими твердженнями команди Подільського юридичного центру погодився і суд.

При цьому, Суд дійшов до висновку, що чинним законодавством гарантується кожному військовослужбовцю, який проходив військову службу у військових частинах Збройних Сил, інших військах, військових формуваннях та органах колишнього Союзу РСР, право на отримання пільг, гарантій та компенсацій на території тієї Держави Співдружності, на якій він проживає.

В результаті, Міністерство оборони зобов’язано призначити та виплатити одноразову грошову допомогу членам сім’ї померлого військовослужбовця у найбільшому розмірі, встановленому Законом.

Дане рішення набрало законної сили та є обов’язковим для виконання.


Відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги?

Звертайтесь до нас за телефоном або пишіть у ЧАТ.


229 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page