top of page

Оперативне Втручання | Надання Дозволу та Відповідальність | Адвокат По Біомедицині

Дозвіл на втручання

Перед операцією (втручанням) у людини повинні спитати дозвіл. Це повинно бути зафіксовано у відповідних документах. Людина має право джо операції передумати. В такому випадку її згода анулюється.Чи може дитина впливати на рішення про оперативне втручання щодо неї?

Так, може. Думка дитини щодо майбутньої операції має перважне значення. При цьому чим старша, тим більше думка дитини набирає вагу.

Чи дозволена трансплантація органів?

Так, трансплантація тканити або органу живої людини можлива лише заумов, коли це є життєво необхідно джля іншої особи, а аналогічниого органу не можливо отримати від особи, яка вже померла. Також обовязковою мовою повинно бути, що інших, альтернативних заходів лікування немає.

Дозвіл на трансплантацію органів

Видалення у живого донора органів і тканин для цілей трансплантації може здійснюватися тільки з метою лікування реципієнта та за умови відсутності необхідного органа чи необхідної тканини померлої особи та іншого альтернативного методу лікування порівнянної ефективності.

Необхідна згода, передбачена у статті 5, повинна надаватися чітко та конкретно або у письмовій формі, або у відповідному офіційному органі.

Як отримати згоду, якщо людина втратила свідомість в прямому і переносному значенні?

Зазвичай лікар повивен передбачити можливий розвиток подій і при свідомості запитати дозвіл на майбутнє втручання. Коли людина не зможе самостійно прийняти рішення, буде врахована її попередня думка.

Чи можна продати частину свого тіла?

Ні, не можна. Своє тіло жодним чином не можна продавати заради грошей або інших цінностей. На це є пряма заборона. Використання частини тіла людини можливе, але мета використання не повинна бути повязана із причинами її видалення.

Як відшкодувати шкоду, завдану оперативним втручанням?

Людина має можливість вимагати відшкодування за втручання із порушенням, якщо воно суперечить чинному законодавству та не було обгрунтованим.


Консультація адвоката з біомедицини за лінком, або задавайте питання просто в ЧАТ

10 переглядів0 коментарів
bottom of page