top of page

Питання Виплати Винагороди (30 000 Гривень) Військовослужбовцям, Відрядженим До Державних Органів


28 лютого 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» (Далі – Постанова №168).

Вказаною постановою передбачено для військовослужбовців виплату додаткової винагороди до грошового забезпечення, яка не входила до складу грошового забезпечення військовослужбовця до 24.02.2022 та була введена Урядом своїм рішенням після початку війни, як певну додаткову соціальну гарантію.


Згідно вказаної постанови, на період дії воєнного стану, військовослужбовцям виплачується додаткова винагорода:

(1) в розмірі 30 000 гривень – щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби) усім військовослужбовцям;

(2) до 100 000 гривень – щомісячно тим військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони,відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби).


Пунктом 1 Постанови №168 визначено вичерпний перелік силових структур, військовослужбовцям та службовцям яких передбачена до нарахування та виплати відповідна додаткова винагорода, а саме:

- військовослужбовцям ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки МОУ;

- військовослужбовцям НГУ, ДПСУ, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту;

- військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора;

- особам рядового і начальницького складу ДСНС;

- співробітникам Служби судової охорони;

- особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро;

- поліцейським;

- особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби.Разом з тим, виникає питання, чи передбачена дана виплата для військовослужбовців, які були відрядженні до органів державної влади (без звільнення з військової служби), та які окремо не визначені в пункті 1 Постанови № 168 (таких як Державне космічне агентство, навчальні заклади тощо).


Для відповіді на це питання проведемо короткий аналіз нормативно-правових актів, що регулюють правовий статус відряджених військовослужбовців та особливості їх грошового забезпечення.


Згідно п. 10 ст. 6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань можуть бути відряджені до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних закладів освіти для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі.


У свою чергу стаття 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначає, що порядок і розміри грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, визначаються Кабінетом Міністрів України».


В межах повноважень, визначених ст. 9 зазначеного закону, Урядом прийнято постанову від 07.02.2001 №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій».


Згідно пункту 1 вказаної Постанови № 104 військовослужбовцям, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань….


Системний аналіз вказаних норм законодавства вказує на те, що військовослужбовцям, відрядженим до державних органів, підприємств, установ, організацій, а також державних та комунальних навчальних закладів, підлягають до нарахування та виплати усі види грошового та матеріального забезпечення, які законодавством передбачаються для військовослужбовців Збройних Сил України.


Виходячи з цього відряджені військовослужбовці підпадають під визначений в п. 1 Постанови №168 критерій «військовослужбовцям Збройних Сил, та останнім підлягає до виплати на час дії воєнного стану додаткова винагорода до грошового забезпечення, визначена цією постановою - 30 000 грн. Така виплата здійснюється за рахунок фондів установи, до якої військовослужбовця відряджено.


Якщо відповідна виплата не проводиться, рекомендуємо звернутися з відповідною обґрунтованою письмовою заявою до керівництва. Якщо буде отримана відмова, то для захисту свого права потрібно буде звертатися до суду.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Може бути цікавим:

1 193 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page