top of page

Повнолітні Діти Загиблого Військового Мають Право На Одноразову Допомогу. Які Критерії?

Оновлено: 21 вер.

До липня 2022 року норма Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі - Закон) передбачала, що право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста.


ОГД, діти військового


Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".


При цьому Міністерство оборони України обрало таку позицію, що до членів сім’ї відносяться лише чоловік/дружина загиблого та його неповнолітні діти, батьки. Усі інші заявники, зокрема повнолітні діти отримували відмову. Та чи законно це?


Відповідно до Сімейного кодексу членами сім’ї є особи, які спільно живуть, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Тобто це можуть бути повнолітні діти, брат, сестра, бабуся, дідусь, будь-який інший родич, який живе разом із військовослужбовцем.

В разі його загибелі такі особи будуть мати право на отримання одноразової грошової допомоги.

Це підтверджується постановою Верховного Суду у справі, де оскаржувалося рішення Міністерства оборони України (далі - МОУ) про відмову в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги рідній сестрі загиблого військовослужбовця.

Аналогічною є справа, де оскаржувалося рішення МОУ в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги повнолітньому сину загиблого військового.

Виходячи з вищевикладеного, якщо ваш рідний загинув, захищаючи Батьківщину, в період, коли діяла вищезазначена норма Закону, тобто до липня 2022 року, а МОУ відмовило вам в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги, мотивуючи це тим, що ви нібито не є членом сім’ї загиблого військовослужбовця, безперечно, такі дії МОУ потрібно оскаржувати в судовому порядку. В разі, якщо Вам необхідна допомога, радимо звернутися до наших досвідчених спеціалістів Подільського юридичного центру. Ми допоможемо Вам домогтися справедливості!186 переглядів0 коментарів
bottom of page