Здоров’я військовослужбовців є важливим для Держави, тож вона бере на себе забезпечення військовослужбовця медичною допомогою.
ЯКУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ?
Військовослужбовці безкоштовно обслуговуються в військово-медичних закладах охорони здоров'я.
За відсутності таких закладів поблизу, або якщо в них немає потрібного медичного обладнання, військовослужбовець може отримати допомогу в державному або комунальному закладі охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України.
Військовослужбовці, які безпосередньо брали участь в обороні України забезпечуються безоплатною психологічною допомогою.
Військовослужбовці та члени їх сімей, якщо середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (станом на 01.01.2022 це 7443 грн), мають право раз на рік отримати лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, з пільговою оплатою вартості путівок. Таке ж право мають члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби.
ЯКУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЧЛЕНИ СІМ’Ї ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ?
Члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров'я отримують медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я.
Члени сімей чинних військовослужбовців та члени сімей колишніх військовослужбовців, які мають вислугу років не менше 20 календарних років, які були звільнені у запас або у відставку, які загинули (померли), пропали безвісти, стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або постраждали у полоні в ході бойових дій чи під час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, мають право на медичне обслуговування у закладах Міністерства оборони України.
Члени сімей військовослужбовців, які брали безпосередню участь в обороні України та члени сімей загиблих військовослужбовців мають право на безоплатну психологічну допомогу.
ЩО РОБИТИ ЯКЩО ПРАВО НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ПОРУШЕНО?
Якщо Ваші права порушено – Ви можете звернутися за допомогою до наших висококваліфікованих спеціалістів Подільського юридичного центру. Звертайтеся до нас за номером телефону +380 68 300 90 44, або у ЧАТ (внизу сторінки).
Хочу Вас запитати, як можна вийти з ситуації. Працював за кордоном, їздив в Україну машиною. На другий день війни заїхав в Україну, приїхав до дому і пішов в військомат. Тепер на військовій службі, машину розмитнити не можу, бо треба виїхати з країни, а ніхто не відпустить. Прописаний в Литві, на постійному консульському обліку. Хочу поїхати виписатися і приписатися в Україні.