top of page
  • depravo

Право Пораненого Та Членів Сім'ї Загиблого На Житло Від Держави |Військовий Адвокат

До нас часто звертаються військовослужбовці, члени сімей загиблих військовослужбовців з питанням, які вони мають пільги щодо забезпечення житловими приміщеннями, чи мають право члени сім'ї залишатися на квартирній черзі у разі загибелі батька, чоловіка, дружини, інші просто не знають, що мають право отримати від держави квадратні метри, тож коротко висвітлимо це питання в даній публікації.

житло військовому, військовий адвокат, забезпечення житлом військовослужбовців, консультація військового юриста по житловому питанню, знайти віськового адвоката, оскарження рішення житлової комісії

Перш за все слід звернути увагу на те, що члени сімї загиблого військовослужбовця окрім отримання одноразової грошової допомоги, мають право на позачергове отримання житлового приміщення. Що потрібно для того, щоб держава надала житло безкоштовно?


Ви повинні потребувати поліпшення житлових умов. Тобто Ви, або не маєте у власності житла, або маєте малої площі, яка не здатна забезпечити нормальне проживання усіх членів сім'ї.


Ви маєте перебувати на квартирному обліку потребуючих поліпшення житлових умов, або за місцем служби загиблого, або при виконавчому комітеті місцевої ради.


Також закон не забороняє одночасно перебувати на обох квартирних чергах.


Якщо Ви досі не стояли на такому квартирному обліку, але потребуєте поліпшення житлових умов, Ви маєте право подати заяву до виконавчого комітету місцевої ради з тим, щоб Вас поставили на такий квартирний облік.


Не рідко органи місцевого самоврядування безпідставно відмовляють у постановці на квартирну чергу. Таку відмову можна оскаржити у суді і за судовим рішенням. зобов'яжуть поставити Вас на квартирний облік.


В який строк члени сімї загиблого військовослужбовця мають бути забезпечені житловою площею?

Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" передбачено, що члени сімей загиблого воїна мають бути забезпечені житловою площею позачергово, упродовж двох років з дня постановки на квартирний облік.


З дня постановки на квартиний облік слід контролювати рух житла у місцевому органі влади. Ви маєте бути забезпечені поза чергою та у відповідний строк.


У разі відсутності квадратних метрів, Ви маєте право отримати компенсацію вартості належного до отримання житла коштами.


Чи мають право члени сімї залишитися на квартирному обліку при частині після загибелі військовослужбовця?

Так, члени сімей, що перебували на обліку разом з військовослужбовцями, які загинули (померли), залишаються на обліку у військовій частині до отримання житла для постійного проживання.


Ті військовослужбовці, які отримали інвалідність внаслідок ушкодження (поранення, травми, контузії) під час захисту Батьківщини також мають право на забезпечення житлом, якщо вони відносяться до таких, що потребують поліпшення житлових умов, або на отримання грошової компенсації взамін житла.


Для цього також потрібно перебувати на квартирній черзі. Якщо до цього не перебували, слід подати заяву із копіями необхідних документів до виконкому місцевої ради.


Забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни житлом здійснюється позачергово та упродовж двох років з дня взяття на квартирний облік.

Особи з інвалідністю першої групи мають бути забезпечені житлом упродовж одного року.


Учасники бойових дій, які отримали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях мають бути забезпечені житлом упродовж двох років з дати постановки на квартиний облік або грошовою компенсацією взамін житла. Таке забезпечення має бути першочерговим.


Що робити, якщо Держава не виконує своє зобовязання щодо забезпечення житлом упродовж встановленого терміну?

В такому випадку ми вважаємо доцільно звертатися до суду і судовим рішення зобовязувати державу виконати обіцяну соціальну гарантію.


Якщо ж і судове рішення не виконується, тоді слід звертатися до Європейського суду з прав людини за захистом своїх прав.

Якщо Ви потребуєте консультації військового адвоката з питань забезпечення житлом військовослужбовців або членів сімей, пишіть просто зараз своє питання в ЧАТ або телефонуйте!

258 переглядів0 коментарів
bottom of page