top of page

Призупинення Дії Трудового Контракту. Плюси і Мінуси | Адвокат З Трудових Спорів

З 24.03.2022 діє новий Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який запропонував альтернативу звільнення в умовах війни – призупинення дії трудового контракту. Як це працює? Консультує Адвокат З Трудових Спорів.
За місяць війни майже кожний бізнес стикнувся з питанням: як оптимально функціонувати в умовах війни? Як ефективно подолати проблему кадрового колапсу через масовий виїзд працівників, які вимушені шукати захисту та притулку в інших регіонах країни, де не ведуться активні бойові дії або закордоном?

Можливим входом з такої ситуації законодавець запропонував – призупинення дії трудового договору.

Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи

Тобто фактично трудові відносини не припиняються, а «заморожуються».

При цьому, право ініціювати призупинення трудового договору має як працівник так і роботодавець. Найголовніше вимога це належне повідомлення про призупинення дії договору через будь-які можливі засоби зв’язку.

Як ж плюси такого рішення?

Для роботодавців.

1) По закінченню війни роботодавцю не потрібно буде шукати нового працівника. Працівник, з яким призупинили дію трудового договору, що має досвід роботи та кваліфікацією, зможе повернутись на посаду, які він займав до війни.

2) Безперечно, це зменшує фінансове навантаження на підприємство. Оскільки на час зупинення дії договору заробітна плата працівнику не сплачується.

Для працівників.

1) Знову ж таки, не треба шукати нову роботу. За працівниками фактично «бронюється» їхня посада.

2) Заробітна плата та інші виплати, на які працівник має право, зберігаються та будуть стягуватись з країни агресора.

Щодо сплати ЄСВ.

Під час призупинення трудового договору виплата зарплати не здійснюється, то відсутня база нарахування ЄСВ, а відповідно ЄСВ не сплачується. Єдине роботодавець має фіксувати розмір ЄСВ, який підлягав би виплаті із сум зарплати та компенсаційних виплат, які б виплачувалися працівникові для подальшого стягнення таких виплат з країни агресора (згідно з роз’яснень Мінекономіки).

Які ризики?

Певно один з найголовніших ризиків призупинення дії трудового контракту – відсутність реального механізму стягнення заробітної плати та інших платежів з країни агресора.

Проте, ми впевнені – це питання виключно часу!


Потрібна юридична допомога при вирішенні трудового спору під час війни?

Звертайтесь до нас у ЧАТ.


40 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page