top of page

Про Військовий Облік Жінок - Медиків. Що Варто Знати?

📝В цій статті, як і обіцяли, поговоримо про військовий облік жінок-медиків.

військовий облік жінок, військовий адвокат Київ, захист прав жінок адвокат, військовий облік жінок-медиків

Жінки, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність завжди були військовозобов’язані, тому новина про те, що 1 жовтня представниці даних професії повинні з’явитись в ТЦК та СП не є шокуючою.


Варто відразу зазначити, що це не стосується вагітних жінок, оскільки відповідно до Положення про військову-лікарську комісію вагітні, незалежно від терміну та перебігу вагітності визнаються непридатними до військової служби та жінок, які виховують дітей самостійно, мають 3 і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю. Так, постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487, зазначається, що заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, які здійснюють підготовку жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за два місяці до завершення навчання за відповідною освітньою (науковою) програмою подають список щодо таких жінок до районних (міських) ТЦК та СП, на території відповідальності яких вони розташовані.

Зазначені списки є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов’язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов’язку та відмітки про взяття на облік) та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Видача тимчасових посвідчень військовозобов’язаного здійснюється районним (міським) ТЦК та СП. Строк дії таких посвідчень - 30 діб.

Жінки, яким видано тимчасові посвідчення повинні в семиденний строк з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) ТЦК та СП за місцем реєстрації місця проживання, для взяття на військовий облік.

Зверніть увагу❗ Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) ТЦК та СП (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, тобто до 30 грудня 2022 року, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) ТЦК та СП з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.

Щодо обов’язків жінок, які стали на військовий облік, потрібно зазначити, що такі жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку.

Водночас нагадуємо, що представниці інших спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, визначеними в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, які є придатними до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.68 переглядів0 коментарів
bottom of page