top of page

Розміри Одноразової Грошової Допомоги Військовому Або Членам Сім'ї Загиблого | Військовий Адвокат

Отримання одноразової грошової допомоги у разі загибелі, інвалідності або поранення військовослужбовця відповідно розмірів, встановлених Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".


Розміри одноразової грошової допомоги військовослужбовцю


Військовослужбовці ризикують своїм життям та здоров’ям захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. В свою чергу, держава бере на себе зобов’язання виплатити грошову допомогу військовослужбовцю в разі поранення, або членам його сім’ї в разі його загибелі.

Станом на 01.01.2022, члени сім’ї, батьки та утриманці військовослужбовця мають право отримати:

 • Якщо загибель військовослужбовця настала під час або внаслідок виконання обов’язків військової служби – 1860750 грн.

 • Якщо смерть військовослужбовця настала під час або внаслідок проходження військової служби, але він не виконував в цей час обов’язків військової служби – 1240500 грн.

Військовослужбовець (крім військовослужбовців строкової військової служби) має право отримати:

В разі встановлення інвалідності, яка пов’язана з пораненням, отриманим під час виконання обов’язків військової служби:

 • 992400 грн. в разі встановлення інвалідності I групи,

 • 744300 грн. в разі встановлення інвалідності II групи,

 • 620250 грн. в разі встановлення інвалідності III групи.

В разі встановлення інвалідності, яка пов’язана з пораненням, отриманим військовослужбовцем під час проходження військової служби, але він не виконував в цей час обов’язків військової служби:

 • 297720 грн. в разі встановлення інвалідності I групи,

 • 223290 грн. в разі встановлення інвалідності II групи,

 • 173670 грн. в разі встановлення інвалідності III групи.

В разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцем внаслідок отримання поранення, захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби, залежно від ступеня втрати працездатності, розмір одноразової допомоги визначається у відсотках від 173670 грн.

Військовослужбовець строкової військової служби, військовозобов’язаний або резервіст, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві має право отримати:

В разі встановлення інвалідності, яка пов’язана з пораненням, отриманим під час виконання обов’язків військової служби:

 • 297720 грн. в разі встановлення інвалідності I групи,

 • 223290 грн. в разі встановлення інвалідності II групи,

 • 173670 грн. в разі встановлення інвалідності III групи.

В разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцем строкової служби або військовозобов’язаним чи резервістом, якого було призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві внаслідок отримання поранення, захворювання, залежно від ступеня втрати працездатності, розмір одноразової допомоги визначається у відсотках від:

 • 173670 грн. якщо така втрата працездатності пов’язана з виконанням обов’язків військової служби,

 • 124050 грн. якщо така втрата працездатності не пов’язана з виконанням обов’язків військової служби, але була набута під час проходження строкової військової служби.

Для отримання одноразової грошової допомоги потрібно подати пакет документів до Військового комісаріату за місцем проходження служби. В разі, якщо Вам потрібна допомога у підготовці документів, або якщо Вам відмовили виплатити належну грошову допомогу чи применшили її розмір - радимо Вам звернутися до наших досвідчених спеціалістів Подільського юридичного центру.


Звертайтеся просто зараз до нас за номером телефону +380 68 300 90 44, або у ЧАТ (внизу сторінки).

1 267 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page