top of page

Стислий Огляд Важливих Постанов Уряду |Подільський Юридичний Центр

Наша країна перебуває в умовах воєнного стану. Такий особливий правовий режим передбачає деякі особливості ведення звичного життя населення. Сьогодні ми підготували для вас підбірку постанов Кабміну, щоб кожен мав змогу організувати своє повсякдення.Режим воєнного стану передбачає низку обмежень та особливостей, таких як: комендантська година, проведення перевірки документів. З усіма особливостями воєнного стану ви можете ознайомитись в Плані запровадження та забезпечення здійснення заходів правового режиму воєнного стану в Україні, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України № 181-р від 24.02.2022.


Тепер фізичні особи можуть користуватися грошима з рахунків, на які накладено арешт органами виконавчої служби, але за умови, якщо сума стягнення щодо такої особи не перевищує 100 000 гривень. З текстом постанови можна ознайомитись за посиланням. Можливість користуватись арештованими коштами була надана і юридичним особам, проте тільки для виплати заробітної плати та сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


З’явились і особливості з питання державної реєстрації шлюбу. Тепер у деяких випадках державна реєстрація шлюбу може проводитися без особистої присутності нареченого (нареченої). Факт реєстрації шлюбу також може засвідчуватись актом про укладення шлюбу , який складається безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця або керівником закладу охорони здоров’я.


Зупинено виконання зобов’язань, на користь Російська Федерація, громадян країни-агресора або юридичних осіб, зареєстрованих в країні-окупанті. Також було накладено мораторій на відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, транспортних засобів, пов’язаними з державою-агресором. З детальним текстом постанови можна ознайомитись за посиланням.Громадянам України, які отримали грошову виплату за програмою “ЄПідтримка”, була надана можливість витрачати нараховані кошти на будь-які товари та послуги. Сама програма грошової допомоги “ЄПІдтримка” була розширена. Тепер підприємці та наймані працівники з територій де ведуться активні бойові дії, можуть отримати грошову допомогу у розмірі 6500 гривень.


Затверджено Порядок застосування єДокумента в період дії воєнного стану. Нагадуємо, що єДокумент є документом, що посвідчує особу в період дії воєнного стану, у формі відображення в електронній формі інформації, що ідентифікує особу та міститься в паспорті громадянина України та/або в паспорті для виїзду за кордон разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом), який забезпечує перевірку зазначеної інформації.


У разі тимчасової зміни фактичного місця проживання одержувача, пенсію можуть переказати без відкриття рахунку у банку. Для цього потрібно звернутися до органів Пенсійного фонду України за місцем Вашого фактичного перебування.


Виплата соціальної допомоги дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років під час дії воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.


Визначено особливості призначення та використання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” на період введення воєнного стану. Текст постанови.


  • нарахування та стягнення будь-яких штрафних санкцій, нарахованих на заборгованість за несвоєчасне та/або неповне внесення оплати за житлово-комунальні послуги;

  • припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі несплати або оплати не в повному обсязі.


Виплати військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям.


Установлено на період дії воєнного стану додаткову щомісячну винагороду для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських у розмірі 30 000 гривень.

Звертаємо Вашу увагу, що право на отримання цієї допомоги мають і військовослужбовці строкової служби.

Для осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, — розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень.


Для сімей загиблих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських передбачена виплата одноразова грошової допомоги в розмірі 15 000 000 (пятнадцять мільйонів) гривень .


Детальніше про те, як отримати одноразову допомогу родичам загиблого військовослужбовця, читайте в статті за посиланням.


Визначено Порядок бронювання військовозобов’язаних працівників. Максимальний строк дії відстрочки не може перевищувати шість місяців.


Ви можете ознайомитись з процедурою та особливостями бронювання військовозобов’язаних працівників у статті за посиланням.


Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків тепер можливий без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини.


Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Тепер роботодавець може отримати компенсацію у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу. Компенсація буде надаватись протягом двох місяців з дня працевлаштування особи.


Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував програму допомоги для внутрішньо переміщених осіб, за якою Держава виплатить кожному переселенцю в Україні мінімальну грошову щомісячну допомогу в сумі 2 000 гривень. Виплати здійснюватимуться через “Дію”, на банквську картку. Також 3 000і гривень будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну, була змушена покинути власну домівку.


Громадяни, які були вимушені покинути свої домівки, можуть отримати статус тимчасових переселенців. Для цього необхідно звернутись до органів територіальних громад або ЦНАПу за фактичним місцем перебування. З 30-го березня отримати статус переселенця можна буде також через “Дію”.


Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь просто зараз до нас у ЧАТ!

189 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page