top of page

Стрічка новин! Зміни Щодо Надання Статусу УБД Цивільним, Що Брали Безпосередню Участь У Бойових Діях


12 січня 2023 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визнання учасниками бойових дій та особами з інвалідністю внаслідок війни, членами сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України окремих категорій осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та інших питань» (законопроект №7322).


Важливо: Проект закону прийнято за основу та направлено на підпис Президенту України. Набуде чинності закон після його опублікування. Наразі закон ще не набув чинності.


Прес-служба Апарату ВР надала роз’яснення, що дані зміни передбачають можливість надання статусу учасника бойових дій цивільним, які не вступили до лав ЗСУ, МВС, Нацполіції, Нацгвардії, СБУ або інших військових формувань чи правоохоронних органів, але брали безпосередню участь у бойових діях.

Відповідно до законопроеку, рішення про надання статусу учасника бойових дій буде ухвалювати Міжвідомча комісія, створена на базі Мінветеранів. Підставою для надання такого статусу може бути:

· довідка, видана командиром військової частини або іншим керівником;

· витяг із наказу Об'єднаного оперативного штабу ЗСУ про залучення людини до оборони України у зв'язку зі збройною агресією рф.

Важливо! Якщо ж цих документів немає, то необхідні письмові свідчення, завірені нотаріально, не менш ніж трьох свідків, які підтвердять участь людини у бойових діях.

Також законопроєкт передбачає, що добровольці, які отримали поранення, контузії, зможуть належати до людей з інвалідністю внаслідок війни. Крім того, сім'ї загиблих добровольців вважатимуться сім'ями загиблих захисників і захисниць України.

Відповідний порядок надання статусу учасника бойових дій має визначити Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом.

Раніше вже було відомо, що Міністерством юстиції України завершено офіційну реєстрацію Наказу Міністерства оборони України щодо затвердження комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Детальніше у на сайті: З 1 грудня можна отримувати УБД.

Ухвалення даного законопроєкту наразі є вкрай важливим, особливо в частині врегулювання прецедентів щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів повномасштабної агресії рф проти України брали безпосередню участь у захисті країни.

147 переглядів0 коментарів

Commenti


bottom of page