top of page

Стрічка Новин – Касаційна Скарга У Питанні Перерахунку Військової Пенсії з 01.02.2020 Задоволена ВС


У 2023 році ми маємо чергову перемогу у Верховному Суді у справі, що стосуються здійснення перерахунку військової пенсії з 01.02.2020, виходячи з розмірів грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року у звʼязку зі зростанням прожиткового мінімуму.

Варто ознайомитися! Питання щодо виплати щомісячної доплати до військової пенсії у розмірі 2000 Гривень за цим ПОСИЛАННЯМ.


Більш детальніше про справу.

Спочатку Вінницьким окружним адміністративним судом прийнято рішення від 01.11.2021 у справі 120/8682/21-а, яким задоволено позовні вимоги нашого Клієнта, та ухвалено:

- визнати протиправними дії та зобов`язати Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виготовити та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення КЛІЄНТА станом на 29.01.2020 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", із зазначенням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімумів станом на 01.01.2020, встановленого Законом України "Про державний бюджет України на 2020 рік" на відповідний тарифний коефіцієнт згідно додатків 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 №704 для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01.02.2020.

Таким чином, суд першої інстанції визнав право Позивача на відповідний перерахунок пенсії та зобов’язав Вінницький ОТЦК та СП подати до управління пенсійного фонду оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що обраховуються шляхом множення відповідного тарифного коефіцієнту на прожитковий мінімум встановлений на 01 січня календарного року.

Не погодившись з даним рішенням суду, Вінницький ОТЦК та СП оскаржив його в апеляційному порядку.Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.02.22 скасовано рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову КЛІЄНТА відмовлено.

Проте, команда Подільського юридичного центру оскаржила таке рішення суду апеляційної інстанції в касаційному порядку до Верховного Суду.

За результатами розгляду касаційної скарги, Верховним Судом прийнято постанову від 10.01.2023, якою:

- Касаційну скаргу Клієнта задоволено.

- Постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.02.22 - скасовано, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 01.11.2021 - залишено в силі.


Таким чином, суд касаційної інстанції:

1) визнав правомірність рішення суду першої інстанції;

2) підтримав правову позицію клієнта та визнав його право на відповідний перерахунок пенсії з 01.02.2020 у зв’язку зі збільшення розміру прожиткового мінімуму у 2020 році,

а отже, ще одне право військового пенсіонера на перерахунок пенсії, відстояне Подільським юридичним центром.


Детальніше з даним рішенням можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ!


Проте на цьому боротьба не закінчується, адже після виконання рішення суду обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки і видачі відповідної оновленої довідки, розпочнеться другий етап справи – спір з управлінням пенсійного фонду спрямований на зобов’язання даного органу провести відповідний перерахунок на підставі вказаної оновленої довідки.


Про обставини перерахунку пенсії у звʼязку зі зміною прожиткового мінімуму, Ви можете ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Все про перерахунок військових пенсій – за ПОСИЛАННЯМ.

751 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page