top of page

Суд постановив перерахувати грошове забезпечення у звʼязку зі зміною прожиткового мінімуму у 2020р.


Задоволено черговий позов адвокатів Подільського юридичного центру в інтересах військового щодо не проведення перерахунку грошового забезпечення у відповідності до законодавства.

Зокрема, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду у справі 120/6842/21-а, з яким погодився суд апеляційної інстанції, задоволено позов нашого клієнта та визнано протиправною бездіяльність і зобов`язано військову частину перерахувати та виплатити позивачу грошове забезпечення (основні, додаткові та одноразові види грошового забезпечення) за період 29 січня 2020 року по день звільнення з військової служби, на підставі постанови КМУ №704, виходячи з розміру посадового окладу та окладу за військове звання, визначених шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2020 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,14 постанови КМУ №704.

На виконання вказаного рішення суду, військовому лише за 2020 рік було виплачено понад 200 000,00 гривень недотриманих видів грошового забезпечення, до якого увійшло як місячне грошове забезпечення, так і одноразові додаткові види – матеріальна допомога, грошова допомога на оздоровлення, одноразова грошова допомога при звільненні (вихідна допомога), компенсація за невикористані основну та додаткову відпустку тощо.


Напередодні, аналогічне рішення за позовом нашої команди ухвалено у справі 120/8193/21-а (сума недоплати склала понад 80 000,00 гривень) та інших справах.


Інформативно для розуміння ситуації:

В 2018 році, на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» усім військовослужбовцям проведено перерахунок грошового забезпечення в сторону збільшення.

При цьому розмір посадового окладу та окладу за військовим званням кожного військовослужбовця було визначено шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року.

Однак з 01 січня 2020 року вказаний розмір прожиткового мінімуму Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» було збільшено з 1762,00 гривень до 2102,00 гривень.

А тому, посадовий оклад та оклад за військовим званням кожного військовослужбовця з січня 2020 року підлягав перерахунку, виходячи з нового прожиткового мінімуму, що в рази збільшує розмір грошового забезпечення.

Добровільно такого перерахунку військові формування не провели та й не проводять і на даний час.

Варто знати, що окрім щомісячної виплати у зменшеному розмірі грошового забезпечення, відповідні збитки несуть і військові пенсіонери, яким пенсія була призначена у 2020, 2021 чи 2022 роках з тих виплат, які їм фактично були нараховані в заниженому розмірі.


Детальніше про вказаний перерахунок грошового забезпечення можна ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Також буде цікаво:
Σχόλια


bottom of page