top of page

Травневі Зміни В Податковому Адмініструванні Податків, Зборів Та Єдиного Внеску Під Час Дії Воєнного


27 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 №2260-ІХ.

Внесені Законом зміни охоплюють низку питань, серед яких – податкові строки, перевірки, реєстрація податкових накладних та питання звільнення від відповідальності. Розглянемо нововведення докладніше.

Поновлення перебігу строків

Платники податків тепер повинні будуть дотримуватись строків реєстрації податкових накладних, подання звітності та сплати податків. Водночас, зважаючи на реалії воєнного стану, важливою передумовою дотримання строків є можливість платника виконати податковий обов’язок. Якщо відбувається невиконання обов’язку при можливості його виконати, за певних умов застосовуватиметься звільнення від відповідальності, про що йтиметься далі.

Податкові перевірки

Тепер податкові органи мають право проводити будь-які камеральні перевірки. Крім камеральних перевірок відновлюються також документальні позапланові.

Зазначимо, що умовами проведення документальних перевірок є безпечні доступ до приміщень і документів, а також можливість провести інвентаризацію. Якщо перевірка не може бути завершена через небезпеку, то її проведення зупиняється.

Реєстрація податкових накладних

Платники, у яких є можливість зареєструвати накладні за попередні періоди, повинні це зробити до 15 липня 2022 року. Якщо така можливість відсутня – здійснити реєстрацію необхідно протягом 6 місяцівпісля закінчення воєнного стану.

Звільнення від відповідальності

Разом з поновленням перебігу строків виконання податкового обов’язку, змінено й порядок звільнення від відповідальності осіб, які не мають можливості його виконати.

Якщо платник протягом усього воєнного стану не матиме можливості виконати податковий обов’язок, то для уникнення штрафів необхідно буде виконати його протягом шести місяців після закінчення воєнного стану. Водночас, якщо така можливість з’явиться, то виконати обов’язок необхідно протягом 60 днів з початку наступного місяця після появи можливості.

Платники, у яких була можливість виконати податковий обов’язок, однак нею не скористалися, задля звільнення від відповідальності повинні:

· зареєструвати податкові накладні до 15 липня 2022 року;

· подати податкову звітність до 20 липня 2022 року;

· сплатити належні податкові зобов’язання до 31 липня 2022 року.

Платники податків, які оберуть спрощену систему оподаткування за ставкою 2%, за період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу на сплату єдиного податку, не понесуть відповідальності, якщо виконають податковий обов’язок протягом 60 днів.

Зауважимо, що при поданні уточнюючих декларацій до 25 липня 2022 року, платники, які виявили заниження податкових зобов’язань за період воєнного стану, звільнятимуться від штрафів та пені.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Вам також буде цікаво:32 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page