top of page

Уряд Визначив Перерахувати Пенсії Військовим Розвідки з 01 серпня 2021 р.Військовий Адвокат.


В попередній публікації ми описували обставини, що з 01 серпня 2018 року військової пенсіонери – співробітники розвідки, набули право на перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням розмірів посадових окладівспівробітників розвідувальних органів.

Зокрема ч. 3 ст. 42 Закону України «Про розвідку» та виданою в її розвиток постановою КМУ України 14 липня 2021 року №729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704», було визначено, що посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) встановлюються відповідно до розмірів посадових окладів, установлених цією постановою для відповідних посад військовослужбовців Збройних Сил (додаток 2), із коефіцієнтом:

- для військовослужбовців кадрового складу - 1,8;

- для військовослужбовців, які не належать до кадрового складу, - 1,4.».

Відповідні зміни в сторону збільшення грошового забезпечення мали місце і щодо преміювання та надбавки за вислугу років:

- преміювання для для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення;

- надбавка за вислугу років військовослужбовцям розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) - в розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожний календарний рік вислуги років, але не більше 50 відсотків посадового окладу».


Разом з тим, у зв’язку з вказаними змінами в розмірах грошового забезпечення, перерахунок пенсій не проводився, так як Уряд не прийняв відповідну постанову для його початку.

У 2022 році, за день до війни, така постанова була прийнята.

Зокрема, 23 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №144 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим із розвідувальних органів» (Далі – Постанова №144), якою визначив:

1. Перерахувати з 1 серпня 2021 року пенсії, призначені за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам із числа військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової служби), виходячи з визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 розміру грошового забезпечення за відповідними (прирівняними) посадами військовослужбовців з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії):

- у розмірах, установлених на дату набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704».


2. Перерахувати з 1 жовтня 2021 року пенсії, призначені за нормами Закону, особам із числа військовослужбовців розвідувальних органів виходячи з визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 718 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу» розміру грошового забезпечення за відповідними (прирівняними) посадами військовослужбовців з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії):

- посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років - у розмірах, установлених на дату набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 962 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 р. № 718».


Важливо, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, що скасовані чи такі, що не виплачувалися з дати виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), під час перерахунку пенсій не враховуються.


Даною постановою по суті запущено механізм добровільного перерахунку пенсій даної категорії військових пенсіонерів, так як Уряд дав вказівку уповноваженим на перерахунок пенсій органам, вчинити відповідні дії:

(1) Пенсійному фонду України в одноденний строк після набрання чинності цією постановою повідомити своїм головним управлінням про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку і подання їх у п’ятиденний строк Міністерству оборони, Службі зовнішньої розвідки та Адміністрації Державної прикордонної служби;

(2) На підставі отриманих списків Міністерство оборони, Служба зовнішньої розвідки, Адміністрація Державної прикордонної служби, з яких особи були звільнені із служби, готують довідки про розмір грошового забезпечення, яке буде враховуватися під час перерахунку пенсій, щодо кожної особи, зазначеної в списку, та в місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України;

(3) Міністерству соціальної політики разом із Пенсійним фондом України забезпечити проведення перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою.


Хто відноситься до розвідувальних органів та набув право на перерахунок пенсії?


Розвідувальними органами є:

1) Служба зовнішньої розвідки України;

2) розвідувальний орган Міністерства оборони України;

3) розвідувальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.


Який порядок дій для перерахунку пенсії?


Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

До моменту отримання належної довідки від відомчого органу, уповноваженого на їх складання, у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії.


В цілому, враховуючи наявність рішення КМУ у вигляді Постанови №144, уповноважені органи мають обов’язок самостійно, тобто без звернення пенсіонера, підготувати та подати до територіального управління пенсійного фонду відповідну довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.08.2021 та з 01.10.2021.


У той самий час не буде зайвим, якщо кожен, хто набув право на такий перерахунок, подасть до відповідного уповноваженого відомчого органу заяву, в якій попросить скласти і направити до Головного управління Пенсійного фонду України в області нову довідку про розмір грошового забезпечення, для перерахунку пенсії.


Вказане, як мінімум, сприятиме пришвидшенню процесу перерахунку, а також матиме наслідком, що у відповідь на заяву пенсіонера, згідно Закону України «Про звернення громадян», останнього письмово повідомлять про факт направлення довідки і надішлють її копію.


У разі виникнення спірних ситуацій чи відмови у відповідному перерахунку, у нашому центрі можна отримати відповідну консультацію та практичну допомогу.


Успіх по відновленню Ваших прав на пряму залежить від фахової правової допомоги, починаючи з досудової робити (у тому числі підготовки обґрунтованої заяви до уповноваженого структурного підрозділу на виготовлення довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії).


ЗВЕРТАЙТЕСЯ, раді будемо допомогти і Вам.


Телефонуйте або пишіть нам в ЧАТ просто зараз!

197 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page