top of page

Що Робити, Коли Сусіди Порушують Норми Шуму

Набридає гучна музика вночі під вікнами Вашого будинку? Шумні святкування сусідів не дають спати? Ремонт у квартирі зверху посеред ночі? Як заспокоїти галасливих сусідів?


Для таких випадків законодавством передбачені так звані “норми допустимого шуму” та “правила добросусідства”.Так, відповідно до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, із 22 год до 8 год заборонені: гучні музика, крики та співи, використання феєрверків, салютів, апаратури, яка відтворює звук, використання побутових речей, що видають шум (зокрема, для ремонту).


Окрім того, встановлений допустимий рівень шуму, який вимірюється децибелами, тобто рівнем звукового тиску.

Для квартир та житлових будинків вдень максимальний рівень становить 55дБ,тоді як вночі - 45дБ.

У готелях допустимим є трішки вищий рівень (60дБ вдень та 50дБ вночі).

У дворах також є обмеження рівня шуму, а саме, вдень - 70дБ, а вночі - 60дБ.


Що ж робити, коли ці правила порушуються?


Насправді Ви маєте різні варіанти дій, проте найкраще буде спробувати мирно вирішити ситуацію та попросити самих сусідів, що здійняли галас, зменшити шум, що Вам заважає. Можете скористатися чатами співмешканців. Доцільно також зробити візит разом з іншими потерпілими сусідами до власника квартири, який порушив Ваш спокій.


Втім, якщо такий варіант не спрацьовує, Вам потрібно документувати ці факти, щоб потім мати можливість звернутися до суду з проханням відшкодувати моральну шкоду за недотримання правил добросусідства.

Тобто, доцільно буде за допомогою аудіо- чи відеозапису зафіксувати розмову з порушником Ваших прав.

Одночасно з цим варто зателефонувати до поліції за номером 102 ,щоб працівники приїхали і одразу на місці склали протокол про факт порушення.

Такі документальні підтвердження будуть Вам неабияк корисними під час судового розгляду справи про відшкодування Вам моральної шкоди.


Потрібна консультація чи правова допомога з питань евакуації автомобіля? Звертайтеся до наших спеціалістів! Пишіть у ЧАТ (внизу сторінки) або телефонуйте за номером.


7 переглядів0 коментарів
bottom of page