top of page
  • depravo

Що Робити Якщо Відмовляють У Одноразовій Грошовій Допомозі?

Що робити, якщо членам сімей загиблих військовослужбовців відмовляють у виплаті одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"?

відмова у ОГД, одноразова грошова допомога, військовий адвокат


До нас часто звертаються з питанням: "Що робити якщо сказали, що Вам не виплатять одноразову грошову допомогу, бо Ви не маєте права?"

Найпоширенішими є три варіанти відмови:

  1. Працівники територіального центру комплектування (військкомату) сказали, навіть можете не подавати, бо Вам все одно не виплатять...

  2. Заяву подали, районний ТЦК відправив документи до обласного ТЦК і обласний повернув документи, бо підстав для виплати немає...

  3. Заяву подали, документи направили на обласний військкомат, обласний направив на Міністерство оборони України. З МОУ прийшло повідомлення про відмову у виплаті (наявність алкоголю в крові, порушення дисципліни чи ще щось)...Розглянемо кожен з цих варіантів:

1) Незважаючи на те, що Вам кажуть працівники територіального центру комплектування, документи все одно подавайте, адже лише комісія Міністерства оборони України приймає рішення про те, виплачувати допомогу чи ні.

2) Якщо обласний ТЦК (військкомат) повернув документи, не направивши їх на розгляд комісії МОУ, такі дії можна оскаржити в суді, оскільки обласний ТЦК зобовязаний направити документи на розгляд комісії МОУ і лише комісія має вирішувати призначати виплату чи ні.

3) Якщо Вам повідомили, що комісія Міністерства оборони України відмовила у виплаті, запросіть копію протоколу комісії. Причину відмови слід проаналізувати і за наявності підстав, оскаржувати в суді.


Якщо у Вас виникають питання з питань соціального забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, поставте їх в ЧАТ на сайті просто зараз!.

2 978 переглядів0 коментарів
bottom of page