top of page

Що Робити, Якщо Евакуатор Забирає Авто | InLaw Boutique

Оновлено: 13 лип. 2021 р.

Чи знаєте Ви, як правильно діяти у ситуаціях, коли евакуатор забирає Ваше авто? Які є правові підстави для евакуації автомобіля? Чи можна евакуювати транспортний засіб у присутності його власника? Який порядок дій для водія у разі, якщо авто уже евакуйовано?

Чинним законодавством передбачено, що тимчасове затримання автомобіля (евакуація), допускається лише у виключних випадках, коли автомобіль «суттєво перешкоджає дорожньому руху».


Вичерпний перелік підстав міститься у Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання (стаття 265-4):

  • авто поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

  • авто припарковано в заборонених місцях (як от пішохідні переходи, залізничні переїзди, колії, перехрестя та інші, прописані в ч. 2 ст. 265-4 Порядку);

  • авто своїм розташуванням робить неможливим рух інших учасників дорожнього руху, або перешкоджає роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту;

  • авто розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту або на позначеній відповідним чином велодоріжці;

  • автомобілем порушена схема паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

ВАЖЛИВО! Законодавством не дозволяється евакуація автомобіля у тих випадках, коли водій перебуває на місці події і може швидко усунути «суттєве перешкоджання».


Навіть якщо водій прибув на місце події у процесі затримання, коли евакуатор уже викликаний, уповноважені працівники повинні припинити процес евакуації та зобов'язати водія негайно усунути порушення.


ПОРЯДОК ДІЙ ДЛЯ ВОДІЯ У ВИПАДКУ ЕВАКУАЦІЇ АВТО


Якщо Ваш автомобіль затримують на Ваших очах:


Варто пояснити ситуацію уповноваженим працівникам, що здійснюють евакуацію та зупинити їх. Негайно усунути порушення Правил дорожнього руху та сплатити штраф відповідно до виданої Вам постанови.


Якщо ж працівники ніяк не реагують на Вашу присутність, Ви маєте всі підстави звернутися до суду з оскарженням їх дій. Проте, на жаль, перед цим Ви все одно будете змушені сплатити штраф та самостійно забрати своє авто.


Якщо Ви не знаходите свого автомобіля на місці, де припаркували раніше:

  1. Перше, що потрібно перевірити, - наявність повідомлення про затримання авто із інформацією про евакуацію десь поблизу. Уповноважені працівники зобов'язані лишити таке повідомлення, якщо здійснюють евакуаціяю бе відома водія.

  2. Якщо ж такого повідомлення немає, варто зателефонувати в поліцію. Там гарантовано можна отримати всю інформацію про місцезнаходження свого авто.

  3. Потім потрібно з’явитися у відповідне відділення поліції, оформити протокол та постанову про адміністративне правопорушення.

  4. Тоді необхідно заплатити штраф за вчинення адміністративного правопорушення і відшкодувати витрати на затримання автомобіля

  5. Після цього, Ви маєте право забрати свцій автомобіль, якщо пред'явите:

1) документи про власність на авто

2) квитанцію про сплату послуг евакуатора і зберігання

3) постанову про адміністративне правопорушення


ЯКЩО ЕВАКУАЦІЯ БЕЗПІДСТАВНА


Якщо уповноважені працівники зловживають своїми повноваженнями і затримують Ваш автомобіль безпідставно, або з порушенням чинного законодавства, Ви маєте право на захист своїх прав.


Варто звернутися до суду із оскарженням дій працівників поліції, які самоправно евакуювали Ваше авто. У разі рішення суду на Вашу користь, всі витрати на штрф та послуги евакуатора будуть відшкодовані.


Дивіться детальніше – у відеосюжеті програми "Твій день":Потрібна консультація чи правова допомога з питань евакуації автомобіля? Звертайтеся до наших спеціалістів! Пишіть у ЧАТ (внизу сторінки) або телефонуйте за номером.

22 перегляди0 коментарів
bottom of page