top of page

5 Практичних Новин Для Фермерів Та Аграрних Підприємств | Подільський Юридичний Центр

Перехід економіки на воєнні рейки повинен відбуватись швидкими темпами. Зараз особливо важливо забезпечити роботу аграрних підприємств. Від того, як пройде посівна, залежить продовольча безпека не лише України, але й багатьох країн світу.1. Під час дії воєнного часу тимчасово скасовано плату за землю

У зв'язку з військовою агресією росії проти нашої держави, передбачають, що тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується земельний податок та орендна плата за земельні ділянки, що знаходиться в державній або комунальній власності, а також за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться або велися бойові дії, або на територіях, які тимчасово окуповані агресором.

Платникам плати за землю, яка розміщена на таких територіях, необхідно, подати уточнюючі податкові декларації після офіційного оприлюднення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями росії.


2. Важливо забезпечити наявність робочих рук та забронювати своїх працівників.

Як забронювати військовозобов’язаного працівника в умовах правового режиму воєнного стану? Читайте детальніше у нашій статті:3. Кабінет Міністрів спростив вимоги до імпорту та перевезення сільськогосподарської продукції рослинного походження.

Постанова №398 від 01 квітня 2022 року «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану» передбачає наступні зміни:

  • Відтепер отримувати документи, адміністративні послуги та фітосанітарні процедури можливо у будь-якому територіальному органі Держпродспоживслужби.

  • Спрощено фітосанітарний контроль імпорту товарів, які належать до груп 07- 12 згідно з УКТ ЗЕД. Відтепер такий контроль здійснюється виключно шляхом проведення інспектування без відбору зразків та фітосанітарної експертизи.

4. Український державний фонд підтримки фермерських господарств оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами.

Допомога буде надаватись у розмірі, що не перевищує одного мільйону гривень. Строк повернення бюджетних коштів становить до 5 років.

Для оформлення зазначеної допомоги фермерським господарствам необхідно подати заявку у 2-ох примірниках до регіонального відділення Укрдержфонду. Форма заявки затверджена Мінагрополітики, а з переліком необхідних документів можна ознайомитись у пункті 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2004 р.

Заявку на отримання допомоги можна подати в період з 31 березня 2022 року до 30 квітня 2022 року.


5. Для тих хто втратив шляхи збуту продукції.

В Україні стартувала нова платформа Prozorro+, яка була створена з метою пошуку постачальників, які можуть забезпечити гуманітарні потреби країни.На платформі розміщені запити від державних органів влади та органів місцевого самоврядування, а також гуманітарних штабів. Постачальники товарів також можуть розміщувати на платформі свої пропозиції з переліком товарі, які готові постачати для потреб держави.

Детальніше про саму платформу читайте за посиланням.


Якщо у Вас виникають питання або Ви потребуєте постійного юридичного супроводу діяльності, звертайтесь до нас у ЧАТ просто зараз!

27 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page