top of page

7 Питань Про Гарантію На Авто, Строки Усунення Недоліків | Захист Прав Споживачів

Не рідко трапляється так, що Ви придбали новий автомобіль, а він вже через декділька десятків кілометрів дає збій і потребує ремонту. Зазвичай виробник надає гарантію на певний пробіг або вік автомобіля, тож Ви звертаєтеся на гарантійний ремонт. Скільки він може тривати, які Ваші права у зв'язку з наявними недоліками придбаного авто, ми розглянемо у даній статті.Гарантійний строк встановлює виробник, а тому продавець не має права його зменшити.

Гарантійний строк, встановлений виробником на автівку зазначається в паспорті на неї або в Cервісній книжці, яку виробник або продавець забов'язані оформити при продажу авто. Також гарантійний строк може бути обумовлений додатковим договором на гарантійне обслуговування. Там же можуть бути оговорені умови експлуатації, за порушення яких гарантійні зобовязання втрачають силу.

Радимо при купівлі авто ретельно ознайомиттися з цими умовами, це дасть можливість у подальшому уникнути непорозумінь з сервісними центрами.


В який строк продавець автомобіля повинен усунути недолік, якщо автомобіль "на гарантії"?

Законодаство України, зокрема Закон України "Про захист прав споживачів" зобовязує виробника (продавця) усунути недоліки, які підпадають під гарантійні зобовязання упродовж 14 (чотирнадцяти) днів.

Якщо чотирнадцять днів пройшло, а недоліки не усунуто, Ви вправі вимагати компенсації в розмірі 1% вартості автомобіля за кожен день прострочення строку усунення недоліків.


Наведемо приклад.

Ви придбали автомобіль Skoda Oktavia 2,0 TDI 110кВт (150 к.с.) 7DSG 4x4 за 974 тисячі гривень. Якщо Ви здали автомобіль на сервіс 01.02, недоілки повинні бути усунуті не пізніше 15.02. Якщо Вам автомобіль віддали 20.02 за 5 днів прострочення, виробник (представник) зобовязані виплатити Вам неустойку в розмірі 1% від вартості авто за кожен день прострочення (5х9740 грн = 48700 грн.), тобто 48 тис. грн.


Достатньо серйозна санкція, чи не так?

Ось тут слід звернути увагу на те, що коли Ви здаєте автомобіль на гарантійний ремонт, в сервісному центрі між іншим Вам дадуть підписати "Наряд-замовлення", у якому дрібними літерами буде зазначено про те, що Ви погоджуєтеся на те, що гарантійний ремонт може тривати скажімо 90 днів, а то й усі півроку.

Підписавши такий папір Вам буде складно предявити претензії виробнику щодо тривалості ремонту.

Вам можуть повідомити, що якщо Ви відмовитеся підписати цей папір, у Вас не приймуть авто на гарантійний ремонт.

Такого бути не може. Виробник зобов'язаний прийняти авто та відремонтувати за 14 днів. В іншому випадку - сплатити штрафні санкції за випуск (продаж) товару неналежної якості.

Збільшити строк усунення гарантійних недоліків можуть також і в договорі купівлі - продажу. Тому перед купівлею авто рекомендуємо ретельно читати документи в цій частині.


До речі, який у Вас досвід купівлі авто? Чи збільшували в Ваших документах строк усунення недоліків?

Залишайте відгуки про марку авто, продавця, тощо, в коментарях до цієї публікації. Це дасть можливість нашим читачам зробити правильний вибір при купівлі авто.


Чи зобовязаний виробник на час гарантійного ремонту надавати замінний автомобіль?

Так, зобовязаний. Для цього Ви маєте письмово звернутися до виробника (продавця) з клопотанням надатии авто аналогічної комплектації та моделі на період проведення гарантійного ремонту. Виробник зобовязаний задовільнити вашу вимогу. При чому доставку аналогічного авто до Вас повинен забезпечити Виробник (продавець).

За кожен день затримки надання аналогічного автомобіля стягується пеня в розмірі 1% вартості автівки за кожен день прострочення.Чи збільшується гарантійний строк на період перебування машини в ремонті за гарантією?

Гарантійний строк на автомобіль збільшується на період, упродовж якого авто перебувало на гарантійному ремонті. Тобто цей строк не враховується в загальний гарантійний термін.


Хто повинен здійснювати доставку авто на гарантійний ремонт, якщо авто не може іхати власним ходом?

Доставка здійснюється Виконавцем ремонтних робіт, тобто сервісним центром або виробником (продавцем). За домовленістю з Виконавцем, Ви можете організувати доставку за власний кошт. Якщо недолік виявиться гарантійним випадком, виконавеь зобовізаний відшкодувати витрати на доставку авто.
Які документи слід подати для гарантійного ремонту?

Необхідно подати письмову заяву, де зазначити прізвище, імя, побатькові та місце проживання, документ, який свідчить про купівля Вами автомобіля, а також Сервісну книжку.

В сервісній книжці мають бути заповнені відповідні графи про проходження технічних обслуговувань в гарантійний період.

Виконавець (тобто продавець або виробник) упродовж трьох днів повинен скласти рекламаційний акт.

Його копія надається Вам. В цьому акті Виконавець повинен відобразщити одне з трьох рішень:

  1. Недолік підтверджується та підлягає усуненню

  2. Недолік визнається істотним

  3. Відмова у гаратнійному ремонті, оскільки виник з Вашої вини

  4. Недолік відсутній

Що можна вимагати, якщо недолік визнано істотним?

Ви вправі вимагати:

  1. Заміну авто на таке саме, але належної якості

  2. Зменшення ціни ТЗ

  3. Заміни авто на інше із коригуванням ціни

  4. Розірвання договору та повернення коштівЩо робити, якщо я не згідний з висновком про причину недоліку?

Ви вправі вимагати проведення експертизи в незалежній експертній установі. Вартість проведення експертизи має оплатити Продавець, однак якщо експертиза все ж зробить висновок про те, що недолік виник з Вашої вини, Вам доведеться відшкодувати вартість проведення експертизи. Однак й висновок експерта можна оскаржити в суді.


Якщо у Вас є питання, за яким Вам потрібна юридична консультація, звертайтеся до нас через ЧАТ просто зараз!

147 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page