top of page

Одноразова Грошова Допомога

членам сім'ї загиблого військовослужбовця

Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей передбачена одноразова грошова допомога членам сім'ї військовослужбовця, який загинув. На час дії воєнного стану така допомога становить 15000000 (пятнадцять мільйонів) гривень.

Для отримання одноразової грошової допомоги членам сімї загиблого необхідно звернутися до територіального центру комплектування з заявою, до якої необхідно долучити:

  • копію паспорта

  • копію РНКОПП

  • довідку про відсутність судимості за колабораційну діяльність

  • свідоцтво про смерть військовослужбовця

  • заяву про згоду на обробку персональних даних

Решту документів Центри комплектування отримують самостійно від військових частин та подають пакет документів на розгляд комісії Міністерства оборони України. Комісія МОУ приймає рішення щодо виплати і здійснюється відповідне перерахування коштів.

Для прискорення процедури збору документів та подання їх на розгляд комісії МОУ Ви вправі самостійно витребувати необхідні документи та подати їх до ТЦК.

З практики. Часто виникають затримки через несвоєчасне подання командуванням частини документів на військово-лікарську комісію, у звязку із чим радимо самостійно звертатися до ВЛК з відповідним пакетом документів з клопотанням провести ВЛК за Вашою заявою. Якщо потрібна допомога - зверніться до наших юристів.

Хто має право на отримання одноразової грошової допомоги за загиблого?

  • батьки. В даному випадку не важливо, піклувався батько або мати за загиблого, якщо він або вона записані як батько або мати, вони мають право на отримання допомоги.

  • один із подружжя, який не одружився вдруге. Поняття "подружжя" передбачає офіційно зареєстрований шлюб. Тому цивільна дружина або циівльний чоловік не мають права на отримання допомоги, за виключенням випадків, коли вони перебували на утриманні загиблого.

  • діти, які не досягли повноліття. У тому числі діти, які не проживали разом. Повнолітні діти також мають право на отримання допомоги, але на підставах, які зазначені нижче.

  • утриманці загиблого (померлого). Тут маються на увазі наприклад повнолітні діти, які на момент смерті навчалися на денному стаціонарі або мали інвалідність й перебували на утриманні загиблого, цивільна дружина, яка мала інвалідність, або досігла пенсійного віку і є непрацездатною, тощо.

Якщо потрібна консультація з питань того, хто має право на отримання ОГД за загиблого, зверніться до наших військових юристів в ЧАТ або телефоном і отримайте консультацію безкоштовно.

Скільки часу займає розгляд документів на отримання одноразової грошової допомоги?

За законодавством вся процедура мала би тривати в межах двох місяців. З практики з моменту подання заяви до отримання коштів проходить 5-8 місяців. Потрібно також враховувати, що виплачуються не одразу усі 15 млн, а спочатку виплачується 20% від суми, а решта суми розділяється на 40 місяців.

Що робити, якщо відмовили в призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю військовослужбовця?

Залежно від причин відмови. Нерідко відмова у виплаті одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого є безпідставною (вживання алкогольних напоїв, вчинення адміністративного правопорушення, тощо). В таких випадках потрібно звертатися до суду для оскарження можливо неправомірної відмови. При цьому бажано скористатися допомогою військових юристів, які мають практику оскарження рішень МОУ. За потреби звертайтеся до наших військових юристів, які практикують представництво у судах членів сімей військовослужбовців. Подати заявку на послуги військового юриста можна просто зараз в ЧАТ або телефоном.

Що робити, якщо територіальний центр комплектування (військкомат) повернув заяву на виплату ОГД без розгляду?

Повернення документів без розгляду є очевидним порушенням, оскільки ТЦК не уповноважений на прийняття рішення по суті заяви. Рішення за заявою має право приймати виключно комісія Міністерства оборони. Тому повернення документів потрібно оскаржувати в суді. Адвокати з військових питань громадської організації "Держава і право" мають можливість допомогти підготувати позовну заяву та представляти інтереси від участі в суді до повної виплати одноразової грошової допомоги.

Чи мають право повнолітні діти на отримання ОГД?

Так, мають право, лише якщо не створили свою сім'ю. Наші військові адвокати готові взятися за Вашу справу. Звертайтеся!

Як дізнатися результати розгляду заяви на виплату одноразової грошової допомоги?

Про результати розгляду поданої Вами заяви Вас має письмово проінформувати ТЦК. Якщо ж процес затягнувся і Ви переживаєте чи все гаразд з Вашими документами, радимо звернутися із запитом про інформацію до Міністерства оборони України або за допомогою адвоката направити адвокатський запит. Відповідь надається упродовж пяти днів з дня надходження запиту. За потреби Ви можете скористатися послугами наших військових юристів. Пишіть до нас в ЧАТ просто зараз!

bottom of page