top of page

Стягнення Моральної Шкоди За ДТП З Юридичної Особи | Подільський Юридичний Центр

Дорожньо-транспортні пригоди досить розповсюджене явище сучасності, а тому гостро постає питання відшкодування збитків, отриманих внаслідок даного інциденту.Виходячи з норм законодавства та аналізу практики Верховного Суду, моральна шкода у випадках вчинення ДТП найманим працівником відшкодовується його роботодавцем.

Постановою від 30 вересня 2020 року по справі № 539/3475/18 Верховний Суд зобов'язав роботодавця відшкодувати моральну шкоду, яка була заподіяна його працівником.

Позивач звернувся до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої йому дорожньо-транспортною пригодою. Внаслідок ДТП Позивач отримав тілесні ушкодження, якими йому було завдано моральної шкоди. яка полягає у фізичному болю і пов`язаних з цим стражданнях, порушенні нормальних життєвих зв`язків, що вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Винуватцем ДТП був найманий працівник, що здійснював рейсові перевезення пасажирів.

Суд задовольнив позов та зобов’язав роботодавця відшкодувати моральну шкоду, заподіяну його працівником. У своєму рішенні суд виходив з того, що шкода, завдана внаслідок ДТП з вини водія, який на відповідній правовій підставі керував транспортним засобом, що перебуває у володінні роботодавця, відшкодовується саме володільцем цього транспортного засобу, а не безпосередньо винним водієм. Ушкодженням здоров`я, завданим Позивачу в результаті ДТП, йому було заподіяно моральних та фізичних страждань, що призвело до втрати нормальних життєвих зв`язків та вимагає від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Враховуючи обставини, за яких Позивачу були завдані тілесні ушкодження, а також глибину та тяжкість його страждань, виходячи із засад розумності та справедливості, суд вважав за необхідне стягнути на користь Особи 115 000 гривень на відшкодування моральної шкоди.


Ви стикнулися з схожою ситуацією і бажаєте отримати компенсацію? Маєте сумніви щодо свого права на відшкодування моральної шкоди?

Поставте своє питання нашому адвокату!


Виникли запитання? Телефонуйте на номер, або пишіть в ЧАТ (внизу сторінки). Будемо раді Вам допомогти!


Знайти нас можна також за адресами: м. Вінниця, вул. Визволення 2, або м. Київ, пл. Солом’янська, 2.163 перегляди0 коментарів

Comentários


bottom of page