top of page

Як Закрити ФОП В Умовах Воєнного Стану – Практичні Поради


Наразі закрити ФОП можна двома шляхами – за допомогою порталу «Дія», або шляхом подання заяви до центру надання адміністративних послуг. Звертаємо увагу на такі обставини:

· на початку воєнного стану сервіси «Дії» були призупинені, тому варто стежити за офіційними заявами щодо порядку роботи порталу;

· можливі зміни у місцезнаходженнях та порядку роботи державних реєстраторів у ЦНАП.

Відтак, рекомендуємо заздалегідь уточнювати деталі щодо цього. Отже, розглянемо детальніше обидва шляхи.

Онлайн

Для закриття ФОП в режимі онлайн знадобиться кваліфікований електронний підпис, який можна отримати від одного з Акредитованих центрів сертифікації ключів. За допомогою цього підпису необхідно зареєструватися (авторизуватися, у разі якщо користувач вже зареєстрований) в кабінеті громадянина.

Далі необхідно лише заповнити форму на отримання послуги та перевірити правильність даних. Після підписання онлайн-заяви її буде надіслано до реєстратора, а інформацію про закриття – податковій службі. Статус заяви можна відстежити за допомогою кабінету громадянина та сповіщення на електронну пошту.

Подання заяви до ЦНАП

Для закриття ФОП за зверненням до державного реєстратора у ЦНАП необхідно подати відповідну заявувстановленого зразка щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця (форма 1).

У зв’язку з воєнним станом, державна реєстрація може проводитися також на підставі надісланих електронною поштою або за допомогою інших засобів зв’язку документів в електронній формі, що створені з дотриманням вимог законодавства, або електронних копій документів в паперовій формі. Електронні копії документів в паперовій формі приймаються за умови підписання таких копій з використанням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Звертаємо увагу, що в такому випадку державний реєстратор має провести перевірку кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт центрального засвідчувального органу. Зважаючи на обставини, існує ризик збою або призупинення роботи цього веб-сайту.

Альтернативно, заяву про державну реєстрацію можна також подати поштою – бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Подальші дії

Законодавством передбачено, що розгляд поданих документів відбувається протягом 24 годин після надходження таких документів. За результатами розгляду відбувається виключення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, або відмова у проведенні реєстраційної дії. Відмова можлива у випадках, коли:

· документи подано особою, яка не має на це повноважень, судовим

· у ЄДР містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії;

· не усунуто підстави для зупинення розгляду документів протягом встановленого строку.

Після виключення з ЄДР ФОП вважатиметься закритим.

Завершальними кроками є сплата податків та надання податкової звітності. Залежно від системи оподаткування й подання звітності різнитимуться подальші кроки:

· спрощена система оподаткування: сплатити єдиний податок за місяць, у якому закрито ФОП, або за квартал, якщо ФОП був платником 3-ої групи єдиного податку. Необхідно подати декларацію платника єдиного податку за квартал, у якому було закрито ФОП (протягом 40-ка днів після закінчення кварталу).

· загальна система оподаткування: подати ліквідаційну звітність про майновий стан і доходи протягом 30-ти днів після закриття ФОПу. Звітність подається за період з початку року до дня, коли закриття ФОП. Протягом 10-ти днів після подання звітності необхідно сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

· незалежно від вашої системи оподаткування: сплатити Єдиний соціальний внесок за місяць, у якому закрито ФОП і протягом 30-ти днів подати ліквідаційну звітність з єдиним соціальним внеском за період з початку року до дня закриття ФОПу.

Крім того:

· необхідно анулювати наявні ліцензії на види діяльності, які їх потребують;

· закрити підприємницькі банківські рахунки


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Вам також буде цікаво:


46 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page