top of page

Обмеження граничного розміру пенсій є незаконним

Олександр ОСКОМА

Військові пенсіонери мають право на отримання пенсії в тому розмірі, в якому вона нарахована, навіть якщо її розмір перевищує встановлене граничне обмеження в 10740 гривень.

Так, частиною 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до деяких законів України, в тому числі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може перевищувати 10740грн.

Проте, рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740грн.

Що стосується Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII від 06.12.2016р., який набрав чинності з 1 січня 2017 року та на який здійснює посилання пенсійний фонд, обґрунтовуючи відмову у виплаті пенсії в розмірі понад 10740 гривень, то варто зазначити, що визначена в цьому законі норма підпункту 1 пункту 10, якою в частині 7 ст. 43 Закону №2262-XII слова і цифри «у період з 01 січня 2016 р. по 31 грудня 2016 р.» замінені словами і цифрами «по 31 грудня 2017 р.» не може створювати будь-яких правових наслідків через те, що частина 7 ст. 43 Закону №2262-XII визнана неконституційною та повністю втратила чинність із 20 грудня 2016 року.

Також, Конституційний Суд України в пункті 7 Рішення № 4-рп/2016 від 08 червня 2016 р. вже висловлював правову позицію, якою зауважив, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, визнані неконституційними, не можуть бути прийняті в аналогічної редакції, оскільки рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені. Повторне запровадження правового регулювання, яке КСУ визнав неконституційним, дає підстави стверджувати про порушення конституційних приписів, згідно з якими закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй».

За таких обставин пенсіонери мають право на доотримання тих коштів, які їм не були виплачені в період дії обмеження щодо визначення граничного розміру пенсії. Захист свого порушеного права, як свідчить практика, можливий лише в судовому порядку через подання позовної заяви.

Отримайте юридичну консультацію просто зараз!

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
Офіційний сайт Громадської організації "Держава і право", ГО "Держава і право" адреса, Контакти Громадська організація "Держава і право" в Вінниці або Києві, Як знайти Громадську організацію "Держава і право", Громадська організація Держава і право. Офіційний сайт громадської організації Держава і Право. Адреса ГО Держава і право. Знайти юриста для ловомоги військовослужбовцю. Юридична допомога військовослужбовцям Онлайн безкоштовно. Безкоштовна консультація військовослужбовців та членів їх сімей. Знайти військовго адвоката в Києві, Військовий адвокат по справам ОГД. Оскаржити висновок про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги членам сімї загиблого військовослужбовця, Як отримати одноразову грошову допомогу по інвалідності, Військовій адвокати безкоштовна консультація, Справа про СЗЧ знайти хорошого військового адвоката для справи про самовільне залишення військової частини. Як добитися виплат від військової частини, стягнути заборгованість з військової частини по виплатам для військовослужбовця, Оскарження наказу про звільнення, консультація військового юриста ОНЛАЙН, поставити питання військовому адвокату, підготовка звернення до Європейського суду з прав людини, знайти адвоката по ЄСПЛ, Адвокат ЄСПЛ Київ, допомога у заповненні формуляра, кримінальний адвокат в Києві Соломянський район, Знайти хорошого військового адвоката в Києві, Не виплачують кошти, що робити, консультація сімї загиблого, Консультація військовослужбовців Безкоштовно поставити питання Онлайн, Чат з військовим юристом Онлайн, правова допомога військовим, Адвокат по трудовим спорам Київ, Київська область, Захист у справах Про Адміністративні правопорушення, Сімейні спори, знайти адвоката в Києві, Захист у справах про сімейні спори Трудові спори консультація онлайн, адвокат по трудовим спорам в Києві, знайти військового адвоката в Києві. Консультування військовослужбовців. Перерахунок військових пенсій, знайти адвоката в Києві по перерахунку військових пенсій, Адвокат для військових пенсіонерівАдвокат по екстрадиції в Києві, Екстрадиційна перевірка адвокат, Оскаржити висновок про екстрадицію
bottom of page