top of page

Зміна Місця Проживання Не Є Підставою Для Зняття З Квартирної Черги | InLaw Boutique

Пункт 2 частини другої статті 40 Житлового Кодексу України про те, що особа, яка виїхала на постійне місце проживання до іншого населеного пункту визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 5-р(II)/2022 від 22.06.2022.

Оскарження рішення про зняття з квартирної черги військовослужбовця, оскарження рішення житлвої комісії

За обставинами справи, колишній військовий після звільнення ще в 90-ті став на облік потребуючих поліпшення житлових умов при виконавчому комітеті Сумської міської ради. У подальшому, у зв'язку із роботою, він залишив місто Суми і переїхав спочатку в Херсонську область, а згодом в Одеську.


У 2014 році виконавчий комітет Сумської міської ради прийняв рішення зняти чоловіка з квартирного обліку як такого, що виїхав на місце проживання до іншого населеного пункту. Це передбачав пункт 2 частини другої статті 40 Житлового Кодексу України.


Чоловік оскаржив рішення виконкому до суду, вказавши при цьому, що положення Житлового кодексу є дискримінаційним за ознакою місця проживання. Справа в судах не була успішною, тому він вирішив звернутися до Конституційного суду України.


22.06.2022 Конституційний суд України ухвалив визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини другої статті 40 Житлового кодексу України.


Суд зокрема зазначив, що встановлення законодавцем у пункті 2 частини другої статті 40 Житлового Кодексу зв'язку між реалізацією громадянином права на житло в населеному пункті, у якому він перебував на обліку тих, хто потребує поліпшення житлових умов, і виїздом на постійне місце проживання до іншого населеного пункту не узгоджується з гарантованими Конституцією України кожному, хто законно перебуває на території України, свободою пересування, вільним вибором місця проживання (частина перша статті 33 Основного Закону України).


Крім того Суд зазначив, що відповідно до частини другої статті 24 Основного Закону України з-поміж критеріїв, за якими не може бути привілеїв чи обмежень, зазначено ,,місце проживання" особи.

Водночас законодавець, установлюючи, що в пункті 2 частини другої статті 40 Кодексу однією з підстав для зняття громадянина з обліку тих, хто потребує поліпшення житлових умов, є його виїзд на постійне місце проживання до іншого населеного пункту, обумовив наявність зв'язку між реалізацією права на житло в населеному пункті, у якому він перебував на обліку тих, хто потребує поліпшення житлових умов, та дотриманням критерію "постійне місце проживання".


У такий спосіб законодавець запровадив різне правове регулювання щодо двох категорій осіб: тих із них, які виїхали на інше постійне місце проживання з населеного пункту, у якому вони перебували на обліку таких, хто потребує поліпшення житлових умов, і тих, які не змінювали місця постійного проживання. Відмінність, яка виражається в наданні обмежень особам першої категорії, не може бути визнана об'єктивно виправданою, а відтак є дискримінаційною.


За таких обставин, Конституційний Суд України зробив висновок, що пункт 2 частини другої статті 40 Кодексу суперечить приписам частини першої статті 33 та частини другої статті 24 Конституції України, тобто є дискримінаційним.


Якщо Вам потрібна юридична консультація з житлових або інших питань, звертайтеся до нас просто зараз в ЧАТ або телефоном!

Отримайте юридичну консультацію просто зараз!

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
Офіційний сайт Громадської організації "Держава і право", ГО "Держава і право" адреса, Контакти Громадська організація "Держава і право" в Вінниці або Києві, Як знайти Громадську організацію "Держава і право", Громадська організація Держава і право. Офіційний сайт громадської організації Держава і Право. Адреса ГО Держава і право. Знайти юриста для ловомоги військовослужбовцю. Юридична допомога військовослужбовцям Онлайн безкоштовно. Безкоштовна консультація військовослужбовців та членів їх сімей. Знайти військовго адвоката в Києві, Військовий адвокат по справам ОГД. Оскаржити висновок про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги членам сімї загиблого військовослужбовця, Як отримати одноразову грошову допомогу по інвалідності, Військовій адвокати безкоштовна консультація, Справа про СЗЧ знайти хорошого військового адвоката для справи про самовільне залишення військової частини. Як добитися виплат від військової частини, стягнути заборгованість з військової частини по виплатам для військовослужбовця, Оскарження наказу про звільнення, консультація військового юриста ОНЛАЙН, поставити питання військовому адвокату, підготовка звернення до Європейського суду з прав людини, знайти адвоката по ЄСПЛ, Адвокат ЄСПЛ Київ, допомога у заповненні формуляра, кримінальний адвокат в Києві Соломянський район, Знайти хорошого військового адвоката в Києві, Не виплачують кошти, що робити, консультація сімї загиблого, Консультація військовослужбовців Безкоштовно поставити питання Онлайн, Чат з військовим юристом Онлайн, правова допомога військовим, Адвокат по трудовим спорам Київ, Київська область, Захист у справах Про Адміністративні правопорушення, Сімейні спори, знайти адвоката в Києві, Захист у справах про сімейні спори Трудові спори консультація онлайн, адвокат по трудовим спорам в Києві, знайти військового адвоката в Києві. Консультування військовослужбовців. Перерахунок військових пенсій, знайти адвоката в Києві по перерахунку військових пенсій, Адвокат для військових пенсіонерівАдвокат по екстрадиції в Києві, Екстрадиційна перевірка адвокат, Оскаржити висновок про екстрадицію
bottom of page