top of page

З 01.08.2021 Пенсія Військовим Розвідки Підлягає Перерахунку. Військовий Адвокат


Частиною 3 ст. 42 Закону України «Про розвідку» в редакції закону, що набув чинності з 01.01.2021, визначено збільшення розмірів посадових окладів співробітників розвідувальних органів:

«Посадові оклади співробітників розвідувальних органів встановлюються відповідно до розмірів посадових окладів, встановлених Кабінетом Міністрів України для відповідних посад державної служби та посад інших категорій працівників у центральних органах виконавчої влади зі спеціальним статусом, посад військовослужбовців Збройних Сил України із коефіцієнтом:

- для співробітників кадрового складу - 1,8;

- для співробітників, які не належать до кадрового складу, - 1,4.».


Відповідно, у зв’язку з набуттям чинності даним положенням закону, Кабінетом Міністрів України 14 липня 2021 року прийнято постанову №729 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704».

Зокрема даною Постановою № 729 внесенні наступні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»:


1. Пункт 4 доповнити абзацами такого змісту: «Установити, що посадові оклади військовослужбовців розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) встановлюються відповідно до розмірів посадових окладів, установлених цією постановою для відповідних посад військовослужбовців Збройних Сил (додаток 2), із коефіцієнтом:

- для військовослужбовців кадрового складу - 1,8;

- для військовослужбовців, які не належать до кадрового складу, - 1,4.».

2. В частині, що стосується преміювання, підпункт 2 пункту 5 Постанови №704 викладено в наступний редакції: «Здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

3. Внесено зміни і щодо розміру надбавки за вислугу років (підпункт 1 пункту 6 Постанови №704): «Надбавку за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців розвідувальних органів), особам рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 16, а військовослужбовцям розвідувальних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби) - в розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожний календарний рік вислуги років, але не більше 50 відсотків посадового окладу».


Таким чином, з 17.07.2021, дня набрання чинності Постановою № 729, відбулося підвищення розміру грошового забезпечення для діючих військовослужбовців розвідувальних органів.

У свою чергу, у відповідності до вимог статей 43, 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», вказане має наслідком, що військові пенсіонери, які проходили військову службу в розвідувальних органах (на відповідних посадах), з першого числа місяця, в якому відбулося підвищення грошового забезпечення, тобто з 01.08.2021, набули право на перерахунок пенсії, виходячи з розмірів грошового забезпечення станом на 17.07.2021, у тому числі основних та додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.


Хто відноситься до розвідувальних органів?


Розвідувальними органами є:

1) Служба зовнішньої розвідки України;

2) розвідувальний орган Міністерства оборони України;

3) розвідувальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону.


Який порядок дій для перерахунку пенсії?


Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

До моменту отримання належної довідки від відомчого органу, уповноваженого на їх складання, у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії.


А тому в першу чергу необхідно звернутися до уповноваженого відомчого органу з мотивованою заявою, в якій просити скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в області нову довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 17.07.2021, в якій на підставі ч. 3 с. 42 Закону України «Про розвідку» та постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» в редакції зі змінами, внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 729, вказати розміри основних та додаткових видів грошового забезпечення за посадою особи, для перерахунку пенсії з 01.08.2021.


В разі отримання відмови у складанні довідки - оскаржити вказану відмову до окружного адміністративного суду.


Після ухвалення рішення суду на Вашу користь та його виконання, звернутися до Управління пенсійного фонду з заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі представленої оновленої довідки.


Вказана послідовність дій є загальною та орієнтованою і не відображає специфіки роботи по окремих справах, кожна з яких має свої особливості.


Команда Подільського юридичного центру вже має позитивну практику по відновленню прав військових пенсіонерів у Вінницькій, Рівненській, Львівській, Кіровоградській, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Київській та ін. областях.

При цьому успіх по відновленню Ваших прав на пряму залежить від фахової правової допомоги, починаючи з досудової робити (у тому числі підготовки обґрунтованої заяви до уповноваженого структурного підрозділу на виготовлення довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії).


ЗВЕРТАЙТЕСЯ, раді будемо допомогти і Вам.


Телефонуйте або пишіть нам в ЧАТ просто зараз!

1 219 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page