top of page

Проходження Медичної Комісії (ВЛК) В Військкоматах Під Час Мобілізації. Порядок, Оскарження Та Що По


Питання проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) врегулювано Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом МО України від 14.08.2008 № 402.

По перше, медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів (наразі районні/міські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).


Також передбачено повторний огляд військовозобов’язаних, які раніше були визнані непридатними до військової служби - оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах.


Повторному огляду ВЛК підлягають такі категорії:

1. військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення;

2. офіцери запасу під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу ВЛК військових комісаріатів - у разі зміни призначення.


Якими лікарями проводиться огляд:

- обов’язково - хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом.

- Огляд іншими лікарями - за медичними показаннями.


Огляду ВЛК передує:

- рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки;

- загальний аналіз крові;

- ЕКГ;

- дослідження сечі;

- дослідження крові на цукор (обов’язковий лише для осіб, старшим 40 років);

- отримання даних із психоневрологічних, протитуберкульозних, шкірно-венеричних диспансерів, наркологічних закладів (на тих, що перебувають на обліку у вказаних диспансерах, закладах, - витяг з історії хвороби); на осіб, що визнані інвалідами - дані з органів соціального забезпечення та медичну картку амбулаторного хворого з поліклініки та медико-санітарних частин за місцем проживання, роботи або навчання.


Рішення медичного огляду оформлюються довідкою ВЛК, яка складається у двох примірниках, копія якої видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд. Довідка дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду.


Посилання на зразки документів для написання


Строки відстрочки від призову за станом здоров'я:

Під час дії правового режиму воєнного стану та під час мобілізації, відстрочка надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями може бути продовжена продовжена ще до 2 місяців. Після закінчення проводиться огляд для вирішення питання про придатність до військової служби.

У разі коли лікарям ВЛК військового комісаріату важко остаточно визначити стан здоров'я військовозобов'язаного, він направляється на амбулаторне або стаціонарне обстеження у лікувально-профілактичний заклад МОЗ України з подальшим оглядом ВЛК військового комісаріату. Якщо обстеження проводилось у військовому лікувальному закладі, то огляд проводиться госпітальною ВЛК.


Записатися на послугу перевірки придатності до військової служби за діагнозом


Чи може бути висновок ВЛК переглянутий?

У спірних та складних випадках право на винесення остаточного рішення залишається за Центральною військово-лікарською комісією (ЦВЛК).

Як це відбувається:

- до військкомату подається заява особи, щодо непогодження з висновками ВЛК та проханням переглянути ЦВЛК;

- до заяви заявником долучаються відповідні медичні документи;

- територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військовий комісаріат) направляє в регіональну штатну ВЛК, на території якої проживає заявник, його заяву, медичні документи, які є в заявника або одержані військовим комісаріатом із цивільних (військових) лікувальних закладів, військовий квиток. На офіцерів запасу та у відставці також подається особова справа.


Дозволено перетин кордону


Штатна ВЛК спільно з головними (провідними) медичними фахівцями військово-медичних клінічних центрів вивчає всі медичні та інші документи, які характеризують стан здоров'я заявника у період проходження ним військової служби та після звільнення. Якщо при цьому буде встановлено, що є підстави задовольнити прохання заявника, штатна ВЛК через військового комісара направляє його на огляд ВЛК військового комісаріату, гарнізонною або госпітальною ВЛК (за рішенням штатної ВЛК) з метою визначення придатності до військової служби на теперішній час.


Кому обмежено виїзд за кордон


Результати огляду колишнього військовослужбовця оформляються довідкою ВЛК або свідоцтвом про хворобу. Чотири примірники свідоцтва про хворобу (довідки ВЛК) направляються в штатну ВЛК. Після розгляду всіх документів штатна ВЛК подає у ЦВЛК свідоцтво про хворобу (довідку ВЛК) в трьох примірниках, на офіцерів запасу та у відставці - особову (на пенсіонерів Міністерства оборони України - і пенсійну) справу, історії хвороби за період служби і після звільнення з військової служби, медичну книжку, медичну картку амбулаторного хворого або докладні витяги з них, акти огляду МСЕК та інші необхідні документи з обґрунтуванням думки з цього питання для прийняття остаточної постанови, у тому числі про причинний зв'язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва).


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!1 539 переглядів0 коментарів
bottom of page